REKLAMA

REKLAMA

Święcenia kapłańskie na onkologii. Ciężko chory kleryk został księdzem

942

Ciężko chory kleryk Michał Łos przyjął dzisiaj święcenia kapłańskie. Pochodzący z Dąbrowy Tarnowskiej 24-latek wcześniej złożył śluby wieczyste w Zgromadzeniu Księży Orionistów. 24 maja w szpitalu w Warszawie święceń diakonatu i prezbiteratu udzielił mu bp Marek Solarczyk.

– Na zakończenie uroczystości ks. Michał Łos FDP przez nałożenie swoich namaszczonych rąk udzielił błogosławieństwa bp. Markowi, współbraciom obecnym na Mszy Świętej oraz swoim bliskim. Był to moment szczególnie wzruszający, który pokazał, że cud kapłaństwa stał się rzeczywistością w życiu Michała. Ksiądz Tarcisio Vieira FDP, przełożony generalny, prosił wszystkich członków zgromadzenia, przyjaciół i dobrodziejów, aby w trakcie święceń całe Zgromadzenie Księży Orionistów w Polsce i na świecie łączyło się duchowo i modliło się za księdza Michała FDP – czytamy na profilu orionistów na Facebooku.

– Dziękujemy wszystkim, którzy towarzyszyli ks. Michałowi w tej pięknej, skromnej, ale jakże głębokiej i wzruszającej uroczystości. Kapłaństwo jest darem i cudem. Pamiętajmy o tym – dodaje zgromadzenie.

REKLAMA

za: gosc.pl

 

Bąkiewicz: Roty Marszu Niepodległości będą patrzeć na ręce władzy. Będziemy bronić Polski

REKLAMA