Świdnica: Homoaktywiści próbowali zakłócić Mszę Świętą. Mieli pecha – w kościele był komendant policji!

Ks. Marcin Januszkiewicz – wikariusz w katedrze świdnickiej p. w. świętego Stanisława Biskupa i Męczennika podaje na Twitterze, że przedstawiciele środowisk LGBT próbowali przeszkadzać i zakłócać niedzielną Mszę Świętą.

– Dziś podczas Mszy św. którą sprawowałem #Tęczowiterroryści z pod znaku #LGBT wtrngęli do świątyni i wnosząc tęczową szmatę próbowali zakłócić liturgię . Opatrzność Boża sprawiła, że we Mszy św. ucestniczył komendant policji. Błyskawiczna reakcja, zatrzymanie i zarzuty [pisownia oryginalna] – czytamy.

REKLAMA/Advertisement

https://twitter.com/MarcinJanuszkie/status/1173169116544454656

– Dzisiaj po godzinie 9.00 otrzymaliśmy informację, że 4 osoby, trzy kobiety i mężczyzna, weszły do katedry i próbowały zakłócić obrządek religijny. Zostały wyprowadzone przez uczestników mszy i przekazane policjantom, którzy przyjechali na miejsce – powiedziała portalowi swidnica24.pl Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy.

REKLAMA/Advertisement

Policjantka nie potwierdziła jednak, iż do tej pory postawiono zarzuty. “Zatrzymani składają wyjaśnienia w budynku świdnickiej Komendy Powiatowej Policji”, podaje jednak wspomniany portal.

za: swidnica24.pl

REKLAMA/Advertisement