REKLAMA/Advertisement

Sumliński: Skandaliczny komentarz zaatakowanego w Warszawie Izraelczyka

1548

SKANDAL!

Grupa Arabów (obywatelstwo Kataru) atakuje izraelskich studentów w Warszawie. Polskie MSZ reaguje, ambasador RP w Izraelu wyraża ubolewanie – a jak komentuje zajście brat zaatakowanego, który jako pierwszy upublicznił informację na Facebooku?

REKLAMA/Advertisement

W wolnym tłumaczeniu z wpisu na prywatnym koncie –

„Rok 2019. Historia w Warszawie się powtarza. W Polsce – Polacy stoją i patrzą, a ludzie, którzy “są innej narodowości”, biją Żydów, dopóki nie stracą przytomności”.

REKLAMA/Advertisement

Skupia przy tym uwagę na Polakach nie mniejszą niż na arabskich agresorach. Komentarz o “powtarzającej się historii w Warszawie i bezczynności Polaków” nawiązywać ma do braku “wsparcia” ze strony Polaków, kiedy między izraelczykami a arabami trwała bójka.

REKLAMA/Advertisement

Nie ma potrzeby wskazywać na doniosłą rolę Polaków w ratowaniu żydów podczas II wojny światowej. Nie będę też pisał o narażaniu życia, o rodzinie Ulmów, czy tysięcy innych, mających tytuł “sprawiedliwych wśród narodów świata”. Wszak my – Polacy – swą historię znamy i wiemy, jak bardzo możemy być z niej dumni.

Dla obcokrajowców mających jednak Polaków za nic – a nawet w obliczu osobistej krzywdy szukających możliwości ich oplucia – miejsca w Polsce nie ma.

Jeśli bowiem tak wielką krzywdą jest dla izraelskich studentów ich pobyt w antysemickiej Polsce – warto Polskę opuścić zaraz po możliwie najszybszej hospitalizacji.

REKLAMA/Advertisement

Pojawiły się więc wspomniane komunikaty – polskiego MSZ i Ambasadora RP w Izraelu. Czas na kolejne, upominający za czynienie tak kłamliwych, jak w przypadku izraelskiego studenta uwag.

Jest sformułowanie wskazujące na ludzi, którzy “choćby im pluto w twarz – będą mówić, że to deszcz pada”. Głęboko jednak wierzę, że pod naciskiem opinii publicznej nie można będzie tego powiedzieć o Polakach w kontekście opisanego zajścia.

Tym więc mocniej zachęcam do udostępnienia – w szczególności na grupach, fanpage’ach, stronach prowadzonych przez podmioty rządowe.

Wojciech Sumliński

REKLAMA/Advertisement


W nawiązaniu do powyższego – nie można nie wspomnieć o zbiórce na film POWRÓT DO JEDWABNEGO. Szczegóły głośnego projektu, którego realizacja już trwa:
zrzutka.pl/4phcf9

Na stronie www.sumlinski.com.pl prowadzona jest również przedsprzedaż najnowszej książki, pt. ROZPRAWA. Zachęcam więc do odwiedzenia linku:
sumlinski.com.pl