Sumliński: Posiadamy mocne dowody ukazujące związki Donalda Tuska z niemieckim wywiadem BND

– Posiadamy mocne dowody ukazujące związki b. premiera z niemieckim wywiadem BND. Odbywało się to za pomocą pośredników i firm przykrywkowych. Były premier nigdy nie był tak dzielnym opozycjonistą za jakiego go dzisiaj mamy. Niczego nie dokonał, a raz tylko został zatrzymany w tzw. “kotle” m.in. razem z Krzysztofem Wyszkowskim, jednak wszyscy zostali wypuszczeni, a potem przechodzili piekło, poza jednym człowiekiem – Donaldem Tuskiem. Bez problemów dostał on paszport, podróżował po całej Europie – mówi w rozmowie z Polskim Radiem dla Zagranicy dziennikarz śledczy Wojciech Sumliński.

Dodał, że “szpiedzy, pośrednicy finansowali Kongres Liberalno-Demokratyczny, z którego wywodzi się Tusk”. Najnowsza książka dziennikarza (współautor to Tomasz Budzyński, major Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego to “Niebezpieczne związki Donalda Tuska”.

REKLAMA/Advertisement

Od lat pojawiają się w sieci informacje o agencie SB i wschodnioniemieckiej STASI o pseudonimie “Oscar”, który miał działać w gdańskiej “Solidarności”, a potem zostać – po zjednoczeniu Niemiec – przejęty przez BND. Pada tu zwykle nazwisko Donalda Tuska.

Książka NIEBEZPIECZNE ZWIĄZKI DONALDA TUSKA dostępna w cenie promocyjnej pod linkiem:

REKLAMA/Advertisement

sumlinski.com.pl/ksiazki/89-niebezpieczne-zwiazki-donalda-tuska.html

 

Szlachtowicz: Kto się boi nowej książki Sumlińskiego? – o strachu Tuska i „elity” III RP

REKLAMA/Advertisement

za: polskieradio24.pl