Sumliński o powiązaniach Bronisława Komorowskiego z kardynałem Kazimierzem Nyczem [WIDEO]

Sympatie polityczne metropolity warszawskiego w stosunku do obozu demoliberalnego nie są nowością.

– Kładziemy te kolejne kadencje, cały jej wysiłek, na ołtarzu, aby Panu Bogu podziękować za to wszystko, co stało się w tym czasie, pod jej kierownictwem i z jej inspiracji – mówił niemal przed rokiem w kościele sióstr Wizytek przy Krakowskim Przedmieściu kard. Kazimierz Nycz, odprawiając Mszę Świętą w intencji byłej już prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz.

REKLAMA/Advertisement

Oprócz niej udział w Mszy wzięli między innymi były prezydent Bronisław Komorowski, była premier Hanna Suchocka.

Wojciech Sumliński swego czasu wspominał o przypadku ks. Stanisława Małkowskiego – przyjaciela bł.ks. Jerzego Popiełuszki, którego podczas wizyty w Toronto o odprawienie Mszy Św. poprosił proboszcz tamtejszej parafii. Krótko potem wystarszony proboszcz odwołał swoją prośbę.

REKLAMA/Advertisement

– Co sprawiło tę przemianę? Coś musiało się stać nocą, pomiędzy wspomnianymi spotkaniami. Musiała zadziałać czyjaś ręka – czyja? Najprawdopodobniej wspomniany ksiądz pochwalił się spotkaniem z ks. Małkowskim i planem odprawienia przez Niego Mszy Świętej. Najprawdopodobniej też usłyszał w odpowiedzi, że jego kariera ulega właśnie w tym momencie w gruzach. Były to jeszcze czasy kadencji prezydenckiej Bronisława Komorowskiego – jednego dnia popierającego aborcję i in vitro, drugiego – przyjmującego świętokradzko komunię na jednej z Mszy. Fakt ten krytykowany był głośno przez ks. Małkowskiego – tak samo jak krytykowany był sam Komorowski, człowiek mający dziwne relacje z… kardynałem Kazimierzem Nyczem. Znajomość ta nie polegała na zwrotach “Panie Prezydencie”/”Ekscelencjo”, a “Bronisławie”/”Kazimierzu”… – pisał dziennikarz śledczy.

Do tematu powiązań kard. Nycza z Bronisławem Komorowskim powrócił wczoraj w studiu Mediów Narodowych, gdy od Roberta Bąkiewicza dowiedzieliśmy się, że metropolita warszawski ponownie zabronił odprawienia Mszy Świętej przed Marszem Niepodległości.

REKLAMA/Advertisement

Zachęcamy do obejrzenia materiału!