Sumliński: Macierewicz jest postacią godną szacunku ale są w jego życiorysie pewne rysy [WIDEO]

– Na pewno zawsze będę miał szacunek dla Antoniego Macierewicza za to, że wziął się za rozliczanie Wojskowych Służb Informacyjnych. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jakim grzęzawiskiem żmij były WSI – mówił w “Komentarzu Mediów Narodowych” dziennikarz śledczy Wojciech Sumliński, autor m.in. “Niebezpiecznych związków Donalda Tuska”.

– Są jednak w jego życiorysie pewne rysy, fakty których nie znam lub nie rozumiem. Nie do końca np. rozumiem, jak to możliwe iż Robert Luśnia, o którym już podczas moich studenckich czasów mówiono, że jest to mętna postać, nie był bardzo długo odsuwany przez Macierewicza – tłumaczył Sumliński, podkreślając jednak iż pomimo ww. rys Macierewicz jest “postacią godną szacunku”. – A był to jeden z najbliższych współpracowników b. ministra obrony narodowej.

Według orzeczenia Sądu lustracyjnego Robert Luśnia był w latach 1983-1988 tajnym i świadomym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa. Nadano mu pseudonim “Nonparel”. Wydał SB konspiracyjny sprzęt poligraficzny. Przyjął za to ponad 21 tysięcy złotych. Donosił na działaczy Ruchu Młodej Polski i Niezależnego Zrzeszenia Studentów Politechniki Warszawskiej.

– Od paru lat mówiłem o tym nieszczęsnym Misiewiczu – kontynuował dziennikarz śledczy. – Za tę krytykę oberwało mi się od środowiska “Gazety Polskiej” czy “TV Republiki”, ale ja krytykowałem go bo widziałem, co sie działo w Białej Podlaskiej czyli moim rodzinnym mieście…

Książka NIEBEZPIECZNE ZWIĄZKI DONALDA TUSKA dostępna w cenie promocyjnej pod linkiem:

sumlinski.com.pl/ksiazki/89-niebezpieczne-zwiazki-donalda-tuska.html

REKLAMA/Advertisement