Niemcy: Syryjski migrant wyrzucił psa przez okno, bo według islamu to “nieczyste zwierzę” [WIDEO]

W nocy z piątku na sobotę 27-letni Syryjczyk (na początku policja nie chciała podać informacji na temat jego pochodzenia i narodowości) wyrzucił psa z 3 piętra budynku w Straubing, w kraju związkowym Bawaria.

Budynek ten to komunalny blok, w którym przydziela się mieszkania azylantom. Zwierzę – francuski buldog – nalezało do innego z mieszkańców. Syryjczyka poirytowała sama obecność w budynku tego “nieczystego stworzenia”. Mahomet generalnie nie przepadał za psami – stwierdził nawet, że Allah odejmuje “karat dobrych uczynków” dziennie każdemu, kto trzyma psa bez potrzeby. Nazwanie kogoś “psem” (arab. ?kalbun) jest uznawane w świecie islamu za jedną z największych obelg. Muzułmanie wierzą także, że aniołowie nie wchodzą do domu, w którym są psy albo rzeźby. Psia ślina oraz inne wydzieliny uważane są za nieczystość, z której należy się oczyścić (dokonać małej ablucji, wudu).

Ranny pies został przywieziony do kliniki weterynaryjnej w Regensburgu. Próby jego ratowania zwierząt okazały sie bezowocne, nie udało się go uratować.

za: wochenblatt.de

REKLAMA/Advertisement