Stowarzyszenie Marsz Niepodległości zainaugurowało kampanię społeczną #NieDlaRoszczeń [WIDEO]

Robert Bąkiewicz – prezes Marsz Niepodległości zainaugurował na konferencji prasowej kampanię społeczną #NieDlaRoszczeń w ramach, której w Polskę wyjadą mobilne billboardy. Zapowiedziano także akcje zbierania podpisów pod listem do Donalda Trumpa z żądaniem uchylenia ustawy JUST/447.

Jako pierwszy głos na konferencji zabrał rzecznik Marszu Niepodległości, Damian Kita:

REKLAMA/Advertisement

– W Polskę wyjadą mobilne billboardy, które będą informowały o naszej kampanii. Kierujemy także list z apelem do Prezydenta Trumpa – powiedział działacz.

Następnie głos zabrał Tomasz Kalinowski z MN, który wskazał na szerzący się w ostatnich tygodniach antypolonizm oraz na trwającą kampanie nienawiści wobec Polski.

REKLAMA/Advertisement

– Próbuje się od Polaków wyłudzić pieniądze, dlatego my nie możemy pozostać bierni – powiedział działacz narodowy.

Dodał także:

– Rząd Polski nie działa dostatecznie dobrze,, nie reaguje stanowczo na działania Izraela i Stanów Zjednoczonych. Dlatego organizujemy kampanię społeczną #NieDlaRoszczeń”.

Prezes Marszu Niepodległości Robert Bąkiewicz omówił bardziej szczegółowo na czym polegać będzie rozpoczynająca się kampania, podczas której zbierane będą podpisy pod listem do Prezydenta Trumpa, organizowane pikiety i realizowane będą kampanie informacyjne.

Ze względu na słabe działania rządu stowarzyszenie będzie wykupywać miejsca reklamowe w izraelskich i amerykańskich stacjach telewizyjnych. Również dzięki zaangażowaniu Polonii amerykańskiej zostaną podjęte odpowiednie kroki, dlatego będą oni wręczać senatorom i kongresmenom kopie listu do Prezydenta Trumpa.

Na pytanie red. Dąbrowskiej z Radia Maryja „Czy działania rządu nie uspokajają działaczy Marszu” Bąkiewicz odpowiedział:

– Propaganda pisowska z jednej strony mówi, że ustawodawstwo amerykańskie nie dotyka Polski, podczas gdy z drugiej strony najwyżsi amerykańscy politycy mówią, aby Polacy wypłacili roszczenia.

Przypomniał także o podobnej sytuacji, która wystąpiła w Szwajcarii.

– W latach 90-tych w podobnych okolicznościach doszło do ataku na Szwajcarię, która wypłaciła takie roszczenia środowiskom żydowskim – powiedział.

Bąkiewicz zaapelował również o wsparcie finansowe rozpoczętej kampanii. Poprosił, by środki wpłacać na konto Marszu Niepodległości.

Wszelkie potrzebne informacje znajdują się na stronie ustawa447.pl

za: medianarodowe.com