REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

“Stop sodomitom!”, “Zakaz pedałowania!” – policja zatrzymała kilkanaście osób blokujących Szczecin Pride [WIDEO]

668

Ok. 2 tysięcy osób wzięło wczoraj udział w szczecińskim Marszu Równości – Szczecin Pride Festival, który rozpoczął się ok. godz. 14:00 na pl. Solidarności. Współorganizowały go: lokalne struktury partii Razem, organizacja GBT – Lambda Szczecin, KOD Zachodniopomorskie oraz Ośrodek Teatralny Kana.

– 15 września ubierz się na biało (T-shirt, koszula, koszulka polo), aby wyrazić swój sprzeciw wobec propagowania zachowań niezgodnych z polskimi wartościami. Dajmy jasny sygnał, że nie zgadzamy się na narzucanie obcych nam ideałów. Nie tęczowa, nie różowa, tylko Polska Narodowa! Do zobaczenia w sobotę – wzywali już wcześniej przeciwnicy marszu.

W sobotę stanęli na drodze jego uczestnikom, skandując m.in. “Zakaz pedałowania” i rozwieszając transparent z napisem “Stop sodomitom”. Przeciwko nim ruszyła jednak policja, zatrzymując kilkanaście osób. Jak poinformował Onet, policja szczecińska wydała w tej sprawie komunikat.

Reklama / Advertisement

– Policjanci zabezpieczali dziś bezpieczeństwo podczas zgromadzenia – “Marszu Równości”. Ponieważ w jego trakcie doszło do próby zakłócenia zgromadzenia, funkcjonariusze doprowadzili do jednostek policji kilkanaście osób, a inne zostały legitymowane – poinformowała nadkom. Alicja Śledziona, rzecznik KWP w Szczecinie.

Minister spraw wewnętrznych Joachim Brudziński wyraził wdzięczność tamtejszym funkcjonariuszom za ich akcję.

– Dziękuje KWP w Szczecinie za zabezpieczenie marszu równości w Szczecinie. Pomimo próby zakłócenia wydarzenia ze strony przeciwników, jak również ze strony niektórych (nadpobudliwych polityków) uczestników marszu Polska Policja profesjonalnie zapewniła wszystkim bezpieczeństwo – napisał szef MSW.

ParkerShop.pl: Zestawy Parker Urban już od 199 zł

Reklama / Advertisement