REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Stefan W. mógł mieć wspólników. Służby specjalne nie wykluczają kolejnego ataku.

568

Policja, jak i Służba Ochrony Państwa – umundurowana formacja, podległa Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji a przeznaczona do ochrony osób rządzących w Polsce – są w stanie gotowości w związku z pogrzebem Pawła Adamowicza.

Jak informuje “Fakt”, na podstawie ustawy o działaniach antyterrorystycznych, wprowadzono pierwszy stopień alarmowy (stopień ALFA), który wprowadza się w przypadku uzyskania informacji o możliwości wystąpienia zdarzenia o charakterze terrorystycznym, którego rodzaj i zakres jest trudny do przewidzenia.

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku ws. doniesień dot. obecności Stefana W. przy Pałacu Prezydenckim

Reklama / Advertisement

Służby są bowiem przekonane, że Stefan W., który w niedzielę na Targu Węglowym w Gdańsku podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ugodził nożem ze skutkiem śmiertelnym prezydenta Gdańska, z dużym prawdopodobieństwem nie działał sam. Szczególnie więc zostanie wzmocniona ochrona podczas sobotniego pogrzebu Adamowicza.

Gazeta twierdzi, że rzecznika Służby Ochrony Państwa ppłk Bogusława Piórkowskiego odmówił komentarzy, wymawiając się tajemnicą państwową a rzecznik koordynatora ds. służb specjalnych Stanisław Żaryn poinformował, że „nie ma nic do przekazania”.

Reklama / Advertisement

Powołując się na “ekspertów z jednostki specjalnej”, dziennikarze przekazują iż “Stefan W. musiał zostać wyszkolony, a plan zamachu był perfekcyjnie przygotowany i zrealizowany”.

– To, że sprawca działał sam jest nieprawdopodobne – miał powiedzieć jeden z w/w ekspertów.

Świadczyć o tym mają: “perfekcyjny cios, przeniknięcie na scenę, zorganizowanie przepustki, znajomość harmonogramu wydarzenia i brak stresu w czasie akcji”. Według rozmówców gazety, Stefan W. “mógł być przeszkolony np. przez małą grupę ekstremistów” i “istnieje niebezpieczeństwo kolejnego ataku” – dlatego wzmocniono ochronę sobotniego pogrzebu.

za: fakt.pl

“Ogromne wrażenie zrobiło sprzątnięcie tego łajdaka” – “Dziedzictwo” Romana Dmowskiego

Reklama / Advertisement