Spurek o swoim współudziale w tworzeniu antypolskiej rezolucji PE: “To jest mój obowiązek jako polskiej patriotki!” [WIDEO]

– Jak wiecie, jestem jedyną osobą z Polski, która pracowała nad rezolucją w sprawie stanu praworządności w Polsce i na Węgrzech. I już dostaje mi się po głowie od prawicowych mediów, które zarzucają mi zdradę i działanie na szkodę Polski –  stwierdziła europoseł Sylwia Spurek, która jest współautorką rezolucji Parlamentu Europejskiego, która krytykuje Polskę w kwestii praworządności.

– Drodzy publicyści i publicystki! Nic bardziej błędnego. To jest mój obowiązek jako posłanki do Parlamentu Europejskiego, jako byłej zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich, jako polskiej patriotki. Jeżeli rząd mojego państwa łamie prawo, łamie prawa człowieka, to musimy reagować. To działania nie przeciwko Polsce, tylko przeciwko rządowi PiS – uzasadniała lewicowa polityk.

REKLAMA/Advertisement

– Teraz widzimy projekt tak zwanej ustawy kagańcowej, która pozwoli ograniczyć niezależność sędziów jeszcze bardziej. Nie ma wątpliwości, że wszystkie te regulacje stoją w sprzeczności z zasadami praworządności. Z przykrością muszę powiedzieć, że działania podejmowane przez społeczeństwo obywatelskie, protesty sędziów oraz uruchomienie procedury artykułu siódmego – to wszystko było niewystarczające – twierdziła podczas środowej debaty w sprawie praworządności w krajach Unii Europejskiej.

REKLAMA/Advertisement