Spurek: “Jestem patriotką… nie potrzebuję samolotów bojowych zostawiających gigantyczny ślad węglowy”

Dr Sylwia Spurek – prawniczka, polityczka, doktorka nauk prawnych, radczyni prawna, weganka, feministka, obrończyni gwałconych krów oraz europarlamentarzystka (zrezygnowała z członkostwa w Wiośnie w październiku) z okazji Narodowego Święta Niepodległości udzieliła nam wszystkim lekcji nt. patriotyzmu.

– Mój patriotyzm to poszanowanie godności każdego i każdej, zrozumienie, że każdy i każda jest równy i równa, bez względu na płeć, rasę, orientację seksualną, pochodzenie, narodowość, niepełnosprawność. Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Niepodległości – oświadczyła.

REKLAMA/Advertisement

Na Facebooku Spurek opublikowała dość długi wywód zatytułowany…. “Jestem patriotką”.

REKLAMA/Advertisement

– (…) każdego dnia staram się być patriotką i nie potrzebuję świąt, dni wolnych od pracy, demonstracji, czołgów, żołnierzy i żołnierek na ulicach, samolotów bojowych zostawiających gigantyczny ślad węglowy, tylko po to, żeby ktoś mógł powiedzieć – jestem patriotą. Ja potrzebuję szacunku, poszanowania godności każdego i każdej, zrozumienia, że każdy i każda jest równy i równa, bez względu na płeć, rasę, orientację seksualną, pochodzenie, narodowość, niepełnosprawność – tłumaczy. – Marzy mi się prezydent, a idealnie prezydentka, która zamiast promocji taniego populizmu, czołgów, samolotów, parad, tortów w kształcie orła, w dniu święta niepodległości będzie promowała takie wartości jak równość, solidarność, wolność.