Sprawca zamachu na prezydenta Gdańska zidentyfikowany. To notowany kryminalista [WIDEO]

Mężczyzna, który ugodził dzisiaj w Gdańsku podczas imprezy WOŚP Pawła Adamowicza to 27-letni mieszkaniec miasta, w przeszłości karany za przestępstwa przeciwko zdrowiu i życiu – podała za gdańską policją TVP Info.

– Sprawca dostał się w okolice sceny prawdopodobnie używając plakietki „media”. Został zatrzymany przez pracowników ochrony i przekazany w ręce funkcjonariuszy policji – poinformowała rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, asp. Karina Kamińska.

REKLAMA/Advertisement

Więcej podaje jeden z użytkowników portalu Wykop.pl:

– W około 0:25 sekundzie słychać jak mówi, że nazywa się Stefan W.
To ten sam typ który kilka lat temu w Gdańsku napadł na 4 banki.
Tu macie link do tego artykułu o bankach.
LINK
Na zdjęciu po lewej to właśnie Stefan. Zwróćcie uwagę na jego charakterystyczne okulary, takie same ma na zdjęciu na facebooku. Jego profilowe zdjęcie to ostatnie przed zatrzymaniem go w Polsce.
Tu macie link do jego profilu na facebooku.
LINK
Wyjechał sobie na wakacje, na wyspy kanaryjskie, za zarobione pieniądze z napadów. Odsiedział kilka lat w więzieniu (jak sam mówi na nagraniu – pięć lat). Dostawałem sporo informacji od kolegów którzy korespondowali z nim oraz widywali się z nim, że w więzieniu dosłownie postradał zmysły. Był izolowany od reszty więźniów.
Przed napadami pamiętam go jako normalnego chłopa. Chodził na siłownie, graliśmy razem w tibie (ktoś tam z jego rodziny miał nieźle zarabiający serwer prywatny). Byłem z nim na manifestacji przeciwko ACTA, pamiętam jak mi opowiadał, że ma zamiar zmierzyć się z dzikiem w lesie (siłować się z nim czy coś) i wrzucić to na YouTube.

REKLAMA/Advertisement