REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Sprawca pobicia działacza PiS zatrzymany. Brudziński: “Zacietrzewienie nie może usprawiedliwiać agresji”

146

Jak poinformował dzisiaj rano na Twitterze minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński policja zatrzymała już człowieka odpowiedzialnego za pobicie działacza PiS w Szczecinie. Mężczyzna został napadnięty w sobotę, gdy rozdawał ulotki wyborcze samego Brudzińskiego – startującego do Parlamentu Europejskiego.

– Sprawca wczorajszego pobicia działacza @PiS_ZachPomors został zatrzymany przez policję.Dziękuję @KWPwSzczecinie za sprawne działanie i jeszcze raz powtórzę,nawet największe polityczne zacietrzewienie nie może usprawiedliwiać agresji i nienawiści wobec kogokolwiek – czytamy.

W sobotę doszło do ataku na Janusza Jagielskiego – szczecińskiego działacza PiS. Poszkodowany w rozmowie z PAP informował, że wraz z innym mężczyzną wrzucał ulotki Joachima Brudzińskiego do skrzynek pocztowych i na klatce pojawił się człowiek, który “zaczął wykrzykiwać inwektywy i przekleństwa”, potem uderzył obu mężczyn i Jagielskiego zepchnął ze schodów. Napastnik cofnął się, kiedy z mieszkań wylegli inni mieszkańcy, wezwano policję, a w szpitalu okazało się, że Jagielski ma złamany nos.

Reklama / Advertisement

St. sierż. Ewelina Sierzchuła ze szczecińskiej komendy miejskiej powiedziała, że “zdarzenie miało miejsce”, ale nie udziela więcej informacji. Zdarzenie skomentował sam Joachim Brudziński na Twitterze.

– Wczoraj “prawdziwi europejczycy” przy rechocie tzw. “elit” porównywali katolików i ludzi kościoła w Polsce do świń taplających się w błocie. Dziś ktoś inny pobił mojego starszego kolegę w Szczecinie za rozdawanie moich ulotek (pisownia oryginalna – red.).

za: polsatnews.pl

Reklama / Advertisement