REKLAMA

REKLAMA

Sprawca pobicia działacza PiS zatrzymany. Brudziński: “Zacietrzewienie nie może usprawiedliwiać agresji”

248

Jak poinformował dzisiaj rano na Twitterze minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński policja zatrzymała już człowieka odpowiedzialnego za pobicie działacza PiS w Szczecinie. Mężczyzna został napadnięty w sobotę, gdy rozdawał ulotki wyborcze samego Brudzińskiego – startującego do Parlamentu Europejskiego.

– Sprawca wczorajszego pobicia działacza @PiS_ZachPomors został zatrzymany przez policję.Dziękuję @KWPwSzczecinie za sprawne działanie i jeszcze raz powtórzę,nawet największe polityczne zacietrzewienie nie może usprawiedliwiać agresji i nienawiści wobec kogokolwiek – czytamy.

REKLAMA

REKLAMA

W sobotę doszło do ataku na Janusza Jagielskiego – szczecińskiego działacza PiS. Poszkodowany w rozmowie z PAP informował, że wraz z innym mężczyzną wrzucał ulotki Joachima Brudzińskiego do skrzynek pocztowych i na klatce pojawił się człowiek, który “zaczął wykrzykiwać inwektywy i przekleństwa”, potem uderzył obu mężczyn i Jagielskiego zepchnął ze schodów. Napastnik cofnął się, kiedy z mieszkań wylegli inni mieszkańcy, wezwano policję, a w szpitalu okazało się, że Jagielski ma złamany nos.

St. sierż. Ewelina Sierzchuła ze szczecińskiej komendy miejskiej powiedziała, że “zdarzenie miało miejsce”, ale nie udziela więcej informacji. Zdarzenie skomentował sam Joachim Brudziński na Twitterze.

– Wczoraj “prawdziwi europejczycy” przy rechocie tzw. “elit” porównywali katolików i ludzi kościoła w Polsce do świń taplających się w błocie. Dziś ktoś inny pobił mojego starszego kolegę w Szczecinie za rozdawanie moich ulotek (pisownia oryginalna – red.).

REKLAMA

za: polsatnews.pl

REKLAMA