“Źródłem wszystkich problemów jest Żyd” – nagranie dokonane przez zamachowca przed atakiem na synagogę w Halle [WIDEO]

Dzisiejsza strzelanina w mieście Halle we wschodniej części Niemiec przed synagogą, w której trwały obchody święta Jom Kippur, była transmitowana na żywo w serwisie Amazon Twitch. Dwie osoby (kobieta i mężczyzna) zginęły w ataku, potwierdziła niemiecka policja.

Zamachowiec, mówiąc po angielsku, nazwał się „anonem” i stwierdził, że nie wierzy w Holokaust. Materiał, który został usunięty ze strony internetowej Twitch – serwisu internetowego będącego platformą medialną udostępniającą wideo strumieniowe, przeznaczony w głównej mierze do transmisji gier komputerowych oraz rozgrywek sportu elektronicznego a potem usuwany, podobnie jak nagranie zamachowca z meczetu w Christchurch, jest sukcesywnie usuwany z innych portali. Oto najbardziej istotny jego fragment. Całość liczy ok. 40 minut.

– Feminizm jest przyczyną spadku liczby urodzeń na Zachodzie, który jest kozłem ofiarnym masowej imigracji, a źródłem wszystkich tych problemów jest Żyd – mówił, filmując się w samochodzie przed rozpoczęciem ataku.

REKLAMA/Advertisement

Miał na sobie hełm z kamerą i odzież w stylu wojskowym.

Media podały ok. godz. 21.00, że 27-letni Stephan Balliet, który porwał następnie taksówkę, został już schwytany. Dworzec kolejowy w Halle był przez parę godzin zamknięty a policja zaapelowała o nieopuszczanie domów. Ten swoisty stan wyjątkowy został już zniesiony.

Żydzi z synagogi, usłyszawszy pierwsze strzały, zabarykadowali się w budynku. Gdyby nie to, ofiar byłoby dużo więcej.

Brak obrazka