REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Sprawa Huawei: Były oficer ABW miał przekazywać Chinom informacje dot. tajnego projektu

187

Według informacji reporterów śledczych RMF FM, Piotr D. – były oficer Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, który został zatrzymany pod zarzutem szpiegostwa na rzecz Chin, miał przekazywać informacje dotyczące tajnego projektu bezpieczeństwa. W ubiegłym miesiącu D. wraz chińskim biznesmenem Weijing W. – dyrektorem sprzedaży w Huawei zostali zatrzymani przez ABW.

Informacje te dotyczyły sekretnego projektu przygotowywanego przez polskich naukowców, którzy zajmowali się bezpieczeństwem teleinformatycznym. To miało go uwiarygodnić w kontaktach z chińskim wywiadem. Według RMF FM, nie była to pełna wiedza, ale i tak bardzo istotna z punktu widzenia chińskich służb.

Już sama wiadomość o o tym, że polscy eksperci opracowują konkretny system bezpieczeństwa i robią to z powodzeniem była cenna dla Weijing W. Piotr D. po zakończeniu służby w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, gdzie był wiceszefem wydziału bezpieczeństwa teleinformatycznego, zajmował się taką dziedziną na Wojskowej Akademii Technicznej.

Reklama / Advertisement

za: rmf24.pl

Reklama / Advertisement