REKLAMA

Reklama

Spółka od polskiego grafenu pod lupą prokuratury. Śledczy sprawdzą ewentualne nieprawidłowości.

318

– W Nano Carbon ruszył konkurs na nowego prezesa. Według “Rzeczpospolitej” warszawska prokuratura bada, czy w latach poprzednich nie doszło w firmie do nieprawidłowości – czytamy w dzisiejszym wydaniu tego dziennika.

Według gazety, rada nadzorcza spółki Nano Carbon powstałej w 2011 roku w celu komercjalizacji grafenu opierającej się na technologii opracowanej przez polskich naukowców, rozpisała konkurs na nowego szefa. Sprawa jest mocno podejrzana, a “Rzeczpospolita” tam pisze o tej kwestii.

– Stało się to dwa dni po ujawnieniu przez »Rzeczpospolitą«, że próby uruchomienia przez firmę produkcji tego supermateriału na szerszą skalę zakończyły się fiaskiem. Spółka wystawiła urządzenia na sprzedaż, a właściciele stracili wiarę w sens jej dalszego istnienia. Okazuje się też, że istnieją wątpliwości, czy spółka była dobrze zarządzana. Jak ustaliła »Rz«, grafenowej firmie usługi doradcze w zakresie sprzedaży świadczyła… Polska Grupa Uzdrowisk – podaje medium.

Reklama

Reklama

PiS znowu nas wszystkich oszukał. Netanjahu powiedział parę słów za dużo….

Ponadto, z informacji “Rzeczpospolitej wynika”, że zarząd Nano Carbon w czerwcu 2018 roku zawiadomił prokuraturę o nieprawidłowościach, które mogły mieć miejsce w spółce.

– Od lipca śledztwo w tej sprawie prowadzi warszawska prokuratura. Śledczy badają, czy w latach 2013-2018 w spółce mogło dojść do nadużyć udzielonych uprawnień lub niedopełnienia obowiązków przez osoby zajmujące się sprawami majątkowymi poprzez zawieranie niekorzystnych umów i podejmowanie decyzji dotyczących działalności firmy – czytamy.

za: polsatnews.pl

REKLAMA