Nie spodobała im się reklama H&M i… zaczęli demolować sklep! [WIDEO]

Dużo kontrowersji wywołała reklama H&M z czarnoskórym chłopcem. W Republice Południowej Afryki wielu mieszkańców demolowało sklepy.

Chodzi oczywiście o reklamę nowej kolekcji ubrań dla dzieci w H&M. Czarnoskóry chłopiec ubrany został w bluzę z napisem… „Najfajniejsza małpa w dżungli”. Sieci sklepów od razu zarzucono rasizm. Wybuchła ogromna burza, a firma była zmuszona usunąć kontrowersyjne zdjęcie. Wszystkich, którzy poczuli się urażeni przeproszono. Nie do każdego jednak tego typu tłumaczenia i przeprosiny dotarły.

REKLAMA/Advertisement

W RPA ludzie wypowiedzieli marce prawdziwą wojnę. W zorganizowanej akcji brali udział zwolennicy opozycyjnej partii EFF (Economic Freedom Fighters). Mieli na sobie czerwone koszulki i wtargnęli do kilku sklepów w całym kraju. Manifestujący zrzucali ubrania z wieszaków i przewracali manekiny. Nie oszczędzili również flagowego sklepu, który znajduje się w Sandton na obrzeżach Johanesburga.

REKLAMA/Advertisement

Normalni klienci musieli uciekać. Na miejsce przybyła policja, która użyła wobec agresywnych osób gumowych pocisków. H&M od początku nie ma lekko w RPA. Sieć sklepów istnieje tu od 2 lat i praktycznie od razu pojawiły się zarzuty, że w reklamach nie występują czarnoskórzy modele.

za: pilne24.pl