Specjalne oświadczenie Andrzeja Dudy i Beaty Szydło: “Z całą pewnością nie dojdzie do likwidacji 500 plus” [WIDEO]

Postępujący upadek tysięcy firm, a więc zmniejszone znacznie wpływy podatkowe, nie przekonują władz do rezygnacji z programów socjalnych. Rząd będzie więc zapewne nakładał nowe lub podwyższał dotychczasowe daniny lub jeszcze bardzie zadłużał się.

– Jeśli będę piastował urząd prezydenta (…), z całą pewnością nie dojdzie do likwidacji 500 plus i podwyższenia Polakom wieku emerytalnego – zadeklarował dzisiaj Andrzej Duda, podpisując deklarację “Obronimy Polskę plus”.

REKLAMA/Advertisement

– Jesteśmy w czasie, w którym prawdopodobnie będziemy się borykali z kryzysem gospodarczym. Ja chcę Polski plus, niezależnie od tego, czy kryzys jest, czy nie. Nie może być tak, że koszty kryzysu niesie na sobie zwykły obywatel – powiedział. – Jeśli będę piastował urząd prezydenta (…), z całą pewnością nie dojdzie do likwidacji 500 plus i podwyższenia Polakom wieku emerytalnego, bo ja takich ustaw nie podpiszę.

REKLAMA/Advertisement

Wtórowała mu wicepremier Beata Szydło.

– Najczęściej słyszeliśmy krytykę ze strony polityków Platformy, PSL-u, Lewicy. To jest nasz wybór i nasza wspólna odpowiedzialność za Polskę – czy pozwolimy na to, żeby te programy społeczne zostały zlikwidowane lub ograniczone – stwierdziła, oznajmiając że majowe wybory będą wyborem między “Polską plus i Polską minus”.

REKLAMA/Advertisement