Soros wykłada fundusze na zastopowanie Brexitu

Gazeta “Daily Mail” ogłosiła w tym tygodniu, że istnieje plan na który wyłożono 5,6 miliona funtów a celem którego jest udaremnienie Brexitu.

Dokumenty, na które powołują się dziennikarze pokazują, że grupa Best for Britain – opowiadająca się za Unią Europejską – rozpoczęła wprowadzanie sześciomiesięcznego planu powstrzymania Wielkiej Brytanii przed opuszczeniem UE. Wspierana przez miliardera George’a Sorosa, Best for Britain będzie walczyć z ostatecznym porozumieniem, które Theresa May negocjowała z Brukselą – argumentując, że “nie jest to to, za czym głosowaliśmy”.

REKLAMA/Advertisement

Best for Britain chce przekonać parlamentarzystów do głosowania po jej myśli w sprawie porozumienia premier w październiku. Plany te obejmują również wykorzystanie związków zawodowych do zmiany stanowiska Partii Pracy w sprawie Brexitu.

W mediach, w tym społecznościowych, pojawia się także reklamy, a w całym kraju mają się odbywać spotkania z aktywistami przekonywującymi do pozostania. Best for Britain chce jednak zdobyć jeszcze większe fundusze. Prosi bogatych darczyńców o 3,2 miliona funtów więcej, mówiąc:

REKLAMA/Advertisement

– Mamy mniej niż sześć miesięcy na powstrzymanie Brexitu.

Streszczony 26-stronicowy plan ujawnia, że: organizacja będzie twierdzić, że opuszczenie UE zagrozi bezpieczeństwu narodowemu; aktywiści obwinią Brexit o cięcia finansowe w lokalnych samorządach. Będą również twierdzić, że faktycznie wyborcy odrzucili w głosowaniu parlament brytyjski, a nie Brukselę.

REKLAMA/Advertisement

za: dailymail.co.uk