REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Soros nie odpuszcza! Miliarder straszy kryzysem i atakuje przeciwników imigracji!

574

George Soros – amerykański miliarder żydowsko-węgierskiego pochodzenia ostrzegł w Paryżu przed kolejnym kryzysem ekonomicznym, który według niego grozi Europie. Sponsor światowej lewicy i wielbiciel sprowadzania imigrantów na nasz kontynent zaatakował również przeciwników jego poglądów, a także naciskał na utworzenie czegoś w rodzaju “Planu Marshalla” dla Afryki.

Soros w przemówieniu przed Europejską Radą ds. zagranicznych ostrzegł Europę przed kryzysem, który może niebawem nadciągnąć nad Stary Kontynent:

– Stoimy naprzeciw odejścia od porozumienia nuklearnego z Iranem i zniszczenia sojuszu transatlantyckiego. Z pewnością będą one miały negatywny wpływ na europejską gospodarkę. Siła dolara już teraz wyzwala odpływ kapitału z walut rynków wschodzących. Możemy podążać w stronę kolejnego, wielkiego kryzysu finansowego. A to ostatnia rzecz jakiej potrzebujemy – stwierdził amerykański spekulant.

Reklama / Advertisement

Nie zabrakło również ataku na przeciwników ideologii, której Soros jest zatwardziałym orędownikiem. Miliarder przestrzegał przed “populizmem” i uważa to za wielki problem Europy:

– Unia Europejska przeżywa kryzys egzystencjalny. Wszystko, co mogło pójść nie tak, poszło nie tak – powiedział.

Oczywiście, George Soros nie byłby sobą, gdyby nie zaatakował przeciwników lewicy, zarzucając im niekorzystny wpływ na młodych ludzi:

Reklama / Advertisement

– Wielu młodych ludzi uważa dzisiaj Unię Europejką za wroga, który pozbawił ich pracy i bezpiecznej przyszłości. Populistyczni politycy wykorzystali te sentymenty i utworzyli antyeuropejskie partie i ruchy – dodał.

Według Sorosa, kryzys uchodźczy dezintegracja terytorialna oraz sytuacja ekonomiczna to najważniejsze wyzwania przed jakimi stoi Europa. Jego zdaniem wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej będzie długotrwałym procesem i potrwa pięć lat. Ponadto, miliarder zaapelował o utworzenie swego rodzaju “planu Marshalla” dla Afryki i pożyczenie temu kontynentowi pieniędzy przez Unię Europejską. To ma być recepta na zatrzymanie napływu uchodźców do Europy.

Jak widać, George Soros mimo sędziwego wieku nie przestaje wywierać wpływu na Europę i Unię Europejską. W słowach miliardera nie ma nic odkrywczego, cały czas forsuje on lewicową ideologię wraz polityczną poprawnością, która na dłuższą metę prowadzi do zmian w strukturze etnicznej narodów i niszczenia tożsamości. Wydaje się że amerykański spekulant nie zaprzestanie prób wpływu na to, co dzieje się na Starym Kontynencie.

za: tvn24bis.pl

Reklama / Advertisement