Soros i koledzy z zagranicy na ratunek? Zaskakująca lista gości prof. Gersdorf …

Prof. Małgorzata Gersdorf, która uważa się za prezesa Sądu Najwyższego spotkała się dzisiaj ze znamienitymi gośćmi z zagranicy. Przyjechała szefowa Amnesty International – organizacji hojnie sponsorowanej przez amerykańskiego miliardera żydowsko-węgierskiego pochodzenia George’a Sorosa, a zaplanowane są jeszcze spotkania z szefem Europejskiej Sieci Rad Sądownictwa oraz prezesem SN Holandii.

Sędzia Michał Laskowski – rzecznik Sądu Najwyższego nawet nie próbuje ukrywać, że dzisiejsze spotkania z zagranicznymi oficjelami są poparciem dla prof. Małgorzaty Gersdorf:

REKLAMA/Advertisement

– To, czy goście z zagranicy przyjmują przejście prezes Gersdorf w stan spoczynku okaże się podczas dzisiejszych spotkań. Ale ja rozumiem, że skoro umawiają się dzisiaj, a ta sytuacja jest znana także na świecie, to jest to wyraz poparcia dla niej, dla tego rozumienia konstytucji i zasad praworządności, jakie prezentuje – stwierdził Laskowski.

Według komunikatu Kancelarii Prezydenta od środy, mocą ustawy, a nie decyzji I prezesa SN, instytucją tą kieruje sędzia Józef Iwulski – Prezes SN szefujący Izbie Pracy i Ubezpieczeń Społecznych. Do Sądu Najwyższego wpłynęły również pisma od prezydenta Andrzeja Dudy kierowane do 15 sędziów, w tym samej prezes Gersdorf z zawiadomieniem o przejściu w stan spoczynku:

REKLAMA/Advertisement

– Są to zawiadomienia. Prezydent na podstawie art. 39 w związku z art. 111 par. 1 ustawy o SN zawiadamia, że datą przejścia w stan spoczynku jest dzień 4 lipca. To są de facto pisma jednozdaniowe – powiedział Krzysztof Michałowski.

za: niezalezna.pl

REKLAMA/Advertisement