Soros dla “Financial Times”: Unia Europejska zmierza ku upadkowi – winny jest nacjonalizm

Unia Europejska zmierza ku upadkowi, gdyż nacjonalistyczny populizm rozpala serca i umysły ludzi Zachodu – ostrzegł jeden z najbardziej znanych globalistów, George Soros.

W wywiadzie dla “Financial Times”, w którym przedstawiono Sorosa jako filantropa walczącego o wolność, niesprawiedliwie oczernianego przez “prawicowych ekstremistów i antysemickich autorytarystów”, Soros lamentował że nacjonalizm jest ideologią będącą na fali.

– To deja vu. Znowu dominującą ideologią na świecie jest teraz nacjonalizm – powiedział Soros. – UE jest instytucją, która jest na krawędzi rozsypania się. A Rosja jest teraz odradzającą się siłą, opartą na nacjonalizmie.

– Putin mnie nie lubi – dodał, twierdząc, że Rosja stoi za wieloma atakami na Sorosa i jego Open Society Foundations (Fundacje Społeczeństwa Otwartego).

Fundację założono w celu “promowani demokracji, społeczeństwa obywatelskiego, praw człowieka, edukacji, społeczeństwa otwartego”. Open Society Institute finansowała między innymi polską Fundację Batorego.

za: ft.com

REKLAMA/Advertisement