Sondaż: Prezydent bliski wygranej w I turze

– Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę, wygrałby je Andrzej Duda – czytamy na portalu DoRzeczy.pl. Medium ogłosiło wyniki sondażu dotyczącego wyborów prezydenckich przeprowadzonego przez Estymator.

Obecny gospodarz Pałacu Prezydenckiego osiąga 47,1 proc. głosów (spadek o 0,6 punktu w porównaniu do sondażu z 12 stycznia) i zdecydowanie przewodzi w wyścigu o najważniejszy urząd w państwie. Drugie miejsce zajmuje Małgorzata Kidawa-Błońska z Koalicji Obywatelskiej – 24,1 proc. (wzrost o 1,4 punktu proc.), a trzecie przypada szefowi PSL Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi – 9,3 proc.

8,9 proc. respondentów chce poprzeć Roberta Biedronia z Lewicy, 5,6 proc. sympatyzuje z Szymonem Hołownią, który zalicza spadek o 1,3 punktu proc. Kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak osiąga 4,6 proc., notując tym samym lekki wzrost (+0,3 pkt. proc.).

Frekwencja w głosowaniu byłaby bardzo wysoka i Estymator szacuje ją na 64 proc. Sondaż wykonano w dniach 23-24 stycznia bieżącego roku na próbie 1027 dorosłych Polaków. Zastosowano metodę CATI – wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych.

REKLAMA/Advertisement