REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Sondaż: Polacy zdecydowanie wypowiedzieli się na temat propozycji przekształcenia 500+ w 1000+

549

Kilka dni temu podawaliśmy, iż poseł PiS Janusz Szewczak – wiceprzewodniczący sejmowej komisji finansów publicznych sondował widocznie plany przekształcenia programu 500+ w 1000+.

– Tym się wygrywa wybory. Chcemy, aby nastąpiła jakaś korekta w programie 500 plus. Te pieniądze zżera dziś trochę inflacja, więc musimy pójść dalej i zaproponować 1000 plus. Sądzę, że jest to bardzo możliwe i całkiem realne – powiedział Szewczak dziennikowi “Super Express”. – Rozbudziliśmy w Polsce ogromne nadzieje i je spełniamy. Ale to nie znaczy, że obywatele nie chcą więcej. I my musimy im zaproponować coś ekstra. Mam wielką nadzieję, że w kolejnych latach naszych rządów przy dobrej koniunkturze gospodarczej uda się rozszerzyć 500 plus i wprowadzić większy dodatek, np. 1000 plus. Jestem jak najbardziej za takim rozwiązaniem. Jestem za wszelkimi formami wsparcia socjalnego, finansowego dla polskich rodzin. I myślę, że 1000 plus to byłby dobry pomysł – komentuje parlamentarzysta.

Artykuł cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a nasi czytelnicy chętnie go udostępniali i komentowali. Komentarze zresztą w ok. 90 % były krytyczne. Cieszy to, że czytają nas ludzie którzy wiedzą iż te pieniądze nie biorą się z powietrza, skąd biorą się zauważalne w sklepach podwyżki cen czy inflacja.

Reklama / Advertisement

“Rzeczpospolita zamówiła w SW Research sondaż, z którego wynika iż 67.2 % ankietowanych jest za pozostawieniem programu w obecnej formie, a 21.2 % chciałoby 1000+. Pozostali są niezdecydowani.

za: rp.pl

Reklama / Advertisement