REKLAMA

REKLAMA

Sondaż IBRIS: Cztery listy wchodzą do Sejmu. Wchodzi koalicja PSL i Kukiz’15; Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy poniżej 3 %

2769

PiS bez zaskoczeń zdecydowanie wygrywa w najnowszym badaniu IBRIS dla “Rzeczpospolitej” z wynikiem 41,2 proc. Na drugim miejscu również bez niespodzianek. Koalicja Obywatelska cieszy się poparciem 27 proc. wyborców. Trzecie miejsce bierze koalicja lewicowa SLD, Wiosny i Razem, którą chce poprzeć 11,6 proc. wyborców.

Do Sejmu weszłaby jeszcze Koalicja Polska tworzona przez PSL i Kukiz’15, którą wybiera 6,5 proc. ankietowanych. Natomiast nie tylko pod progiem wyborczym ale nawet 3-procentowym, gwarantującym subwencje z budżetu państwa są: z Konfederacja Wolność i Niepodległość z wynikiem 2,8 proc oraz Bezpartyjni Samorządowcy – 1,8 proc. Niezdecydowanych jest 9 proc. badanych.

REKLAMA

Badanie IBRiS zostało przeprowadzone 9 i 10 sierpnia metodą CATI na próbie 1100 osób.

– Wyniki sondażu w przeliczeniu na mandaty dają bezpieczną, samodzielną większość PiS. Obóz rządzący ma 243 mandaty, Koalicja Obywatelska 151 mandatów, Lewica 45 mandatów, a PSL z Kukizem – 20 mandatów. 1 mandat przypadnie Mniejszości Niemieckiej. Autorem symulacji jest Marcin Palade – czytamy w dzisiejszej “Rzeczpospolitej”.

REKLAMA

Reklama

Marcin Palade opublikował dzisiaja również średnią sondażową z dotychczasowych badań w tym miesiącu.