Sondaż Estymatora: Prawo i Sprawiedliwość nie tylko na prowadzeniu, ale z poparciem większym niż w wyborach

Zaskakująco na tle innych sondaży, które na ogół notują spadek popularności partii rządzącej, wygląd opublikowane dzisiaj badanie pracowni Estymator dla portalu DoRzeczy.pl

Badanie wykazuje oczywiście nadal niekwestionowaną pierwszą pozycję PiS, ale partia rządząca – która od wyborów zaliczyła nie tylko np. aferę Banasia ale i przysporzyła Polakom parę nowych podatków – ma poparcie większe niż przy urnach wyborczych.

Na PiS zagłosowałoby 44,2 proc. ankietowanych (43,59 proc. w wyborach), a na drugą Koalicję Obywatelską 27,9 proc. (27,40 proc.) ankietowanych. Na Lewicę oddać głos chce 11,8 proc. wyborców (12,56 proc.). Czwarta jest Koalicja Polska z 8,8 proc. poparcia (8,55 proc.)  i Konfederacja – 6,6 proc. badanych (6,81 proc.). 

Badanie przeprowadzono w dniach 19-20 grudnia 2019 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1021 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. W prezentowanych wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały, że będą głosować i określiły na jaką partię (w wyborach do Sejmu) i na jakiego kandydata (w wyborach prezydenckich) będą głosować.

REKLAMA/Advertisement