REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Socjalistyczna mer Paryża zarządza “tęczowe” przejścia dla pieszych, by “walczyć z homofobią”

558

Tęczowe przejścia dla pieszych namalowane na nawierzchni ulic w dzielnicy Le Marais w Paryżu z okazji niedawnego marszu Gay Pride pozostaną na swym miejscu na stałe – oświadczyła Anne Hidalgo, francuska polityk i działaczka samorządowa pochodzenia hiszpańskiego. Z ramienia Partii Socjalistycznej w latach 2001–2014 służyła jako pierwsza wicemer Paryża, a od 2014 r. jako mer Paryża.

Hidalgo zdecydowała o pozostawieniu symboli ruchu LGBT po tym, jak zostały one przez nieznanych sprawców zmyte. Na ich miejscu ukazał się napis “LGBT – won z Francji!”. Hidalgo ogłosiła także, że dwa kolejne przejścia dla pieszych zostaną ozdobione kolorami tęczy.

Wieczorami Le Marais, szczególnie ulica Vieille du Temple, staje się miejscem spotkań wspólnoty homoseksualnej. Początek gejowskiej “sławy” dzielnicy zanotowano pod koniec lat 80. XX w. wraz z nadejściem mody na kluby fitness i siłownie. W 2007 r. odnotowano w Le Marais około 40 siłowni i saun w których spotykają się geje. Ogólną liczbę lokali i sklepów gejowskich oszacowano na ok. 300. Ulice z największą liczbą gejowskich lokali i sklepów to rue Ste-Croix-de-la-Bretonnerie, rue des Archives (z najbardziej znanym “Open Café”) i rue Vieille du Temple – wszystkie w Czwartej Dzielnicy.

Reklama / Advertisement

Reklama / Advertisement

za: thelocal.fr

Reklama / Advertisement