REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Słynny komik wspiera Johnsona: Nie przeprasza się za dobre żarty

480

Rowan Atkinson – brytyjski aktor, komik i scenarzysta, najszerzej znany z roli Jasia Fasoli oraz Czarnej Żmii i filmów “Johnny English” i “Johnny English Reaktywacja” niespodziewanie włączył się w głośną na Wyspach sprawę komentarzy byłego ministra spraw zagranicznych – Borisa Johnsona.

Johnson kilka dni temu porównał muzułmańskie kobiety, które noszą burki do “skrzynek pocztowych” i “rabusiów bankowych”.

Komik w komentarzu przesłanym dziennikowi “The Times” stwierdził, że komentarze torysowskiego polityka na temat burki były zabawne i zachęcił go, by pod żadnym pozorem nie przepraszał za nie. Jego interwencja nastąpiła po tym, gdy Partia Konserwatywna rozpoczęła śledztwo w sprawie “nieodpowiedniego” zachowania Johnsona.

Reklama / Advertisement

– Jako beneficjent wolności żartowania z religii przez całe moje życie, uważam że żart Borisa Johnsona na temat kobiet noszących burkę a które przypominają skrzynki na listy jest całkiem niezły. Wszystkie dowcipy o religii powodują obrazę, więc bezsensowne jest przepraszanie za nich. Powinieneś naprawdę przepraszać tylko za kiepski żart. W tym wypadku żadne przeprosiny nie są konieczne. Wierzę, że opinia publiczna zobaczy to, jakim ta sprawa jest. To wewnętrzna rozgrywka Partii Konserwatywnej, polowanie na czarownice zainicjowane przez Numer 10 (siedziba premier May na Downing Street 10 – przyp. red.) przeciwko Borisowi Johnsonowi, którego postrzegają tam jako ogromne zagrożenie.

za: thetimes.co.uk

Reklama / Advertisement