REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Słupsk: Modlitwa różańcowa w intencji nawrócenia prezydenta miasta – Roberta Biedronia [WIDEO]

383
Mieszkańcy Słupska zatroskani o kondycję moralną ich miasta odmówili w ostatni poniedziałek publicznie modlitwę różańcową wynagradzającą za grzech homoseksualizmu. Kilkudziesięcioosobowa grupa “Krucjaty Młodych” i jej sympatyków odmawiała różaniec i modliła się w centrum miasta za odnowę moralną narodu oraz w intencji Roberta Biedronia.

Biedroń – działacz na rzecz osób LGBT i publicysta, założyciel i w latach 2001–2009 prezes Kampanii Przeciw Homofobii oraz były poseł na Sejm VII kadencji – w wyborach samorządowych w 2014 r. wystartował jako kandydat niezależny z ramienia Komitetu Wyborczego Wyborców Roberta Biedronia „Nareszcie Zmiana”. W I turze zagłosowało na niego 5972 osób, co stanowiło 20,34% wszystkich głosów ważnych. Przeszedł do II tury z posłem PO Zbigniewem Konwińskim, który zdobył 29,09% głosów. W drugiej turze zdobył 15 308 głosów (57,08%), wygrywając tym samym wybory.

11 listopada 2010 r. brał udział w kontrmanifestacji zorganizowanej celem zablokowania pierwszego Marszu Niepodległości. Po tym, jak doszło do starć między manifestującymi, znalazł się w gronie zatrzymanych przez funkcjonariuszy policji pod zarzutem naruszenia nietykalności cielesnej jednego z policjantów (miał m.in. próbować wyrwać mu pałkę, a potem uderzyć nią funkcjonariusza w twarz). W 2011 r. prokurator Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście skierował przeciwko niemu akt oskarżenia w tej sprawie. Biedroń nie przyznał się do sprawstwa. Twierdził, iż sam wówczas został pobity przez policjantów – śledztwo w sprawie domniemanego przekroczenia przez nich uprawnień zostało jednak prawomocnie umorzone. We wrześniu 2014 r. sąd rejonowy uniewinnił go od popełnienia zarzucanego mu czynu. Apelacje prokuratora i oskarżyciela posiłkowego (pokrzywdzonego policjanta) nie zostały uwzględnione – sąd okręgowy w lutym 2015 r. zaskarżony przez nich wyrok utrzymał w mocy.

Reklama / Advertisement

– Słupsk to specyficzne miasto, gdzie chcieliśmy pokazać, że troszczymy się o odnowę moralną miasta i uznaliśmy, że najlepszą formą będzie modlitwa, bo wtedy, kiedy ludzkie środki zawodzą pozostaje ona. Modliliśmy się też o nawrócenie prezydenta miasta Słupska, pana Roberta Biedronia, który jest zadeklarowanym homoseksualistą – powiedział portalowi TVP Info Maciej Maleszyk z „Krucjaty Młodych”.

– Odnowiony mogę przystąpić do dalszej pracy. Dziękuję za modlitwę, ale i bez niej radzę sobie chyba całkiem nieźle – skomentował to potem na Facebooku prezydent miasta.

Reklama / Advertisement

Reklama / Advertisement