REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Śledztwo brytyjskiej policji ws. proklamowania 3 kwietnia Dniem Karania Muzułmanów. 2500 punktów za detonację bomby atomowej w Mekce

849

Brytyjska policja antyterrorystyczna prowadzi dochodzenie w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa “mowy nienawiści” po tym, jak w Londynie oraz rejonach West Midlands i Yorkshire niektórzy mieszkańcy otrzymali listy wzywające ich do dokonania ataku na muzułmanów w dniu 3 kwietnia. Dzień ten określany jest w ulotce jako Dzień Karania Muzułmanów.

Ulotka mówi: “Zranili cię, spowodowali cierpienie Twoich bliskich, spowodowali u ciebie ból i ból serca, co zamierzasz z tym zrobić?” Następnie oferuje nagrody dla atakujących, od 10 punktów za słowne obelgi wobec muzułmanina i 50 punktów za oblanie kwasem twarzy muzułmanina, do 1000 punktów za atak bombowy na meczet i 2500 punktów za detonację bomby atomowej w Mekce.

– Bezpieczeństwo publiczne pozostaje naszym priorytetem i chcielibyśmy zachęcić nasze społeczności, aby zachowywały czujność, ale nie dały się zastraszyc – oświadczyła policja West Yorkshire w swoim oświadczeniu.

Reklama / Advertisement

– Jesteśmy silniejsi, gdy stoimy razem jako jedność i nie jesteśmy podzieleni.

za: westyorkshire.police.uk

Reklama / Advertisement