Śląskie: Imigranci wprowadzali do obiegu fałszywe banknoty. Znaleziono ich 150!

Wywiadowcy z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach zatrzymali 4 osoby podejrzane o posiadanie i wprowadzanie do obiegu fałszywych banknotów. Policjanci w aucie, pod tapicerką znaleźli i zabezpieczyli ponad 150 podrobionych banknotów.

W sobotę, kilkanaście minut po godzinie 21.00 dyżurny katowickiej policji został powiadomiony przez właściciela jednego ze sklepów, że chwile wcześniej 3 mężczyzn zapłaciło za zakupy banknotami 100 złotowymi, które budziły wątpliwość co do ich autentyczności. Na miejsce pojechali wywiadowcy z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Chwilę później na ulicy Daszyńskiego namierzyli samochód, w którym siedziało 3 mężczyzn i kobieta. Podczas przeszukania osób oraz pojazdu policjanci znaleźli fałszywki, które były ukryte pod tapicerką. Łącznie zabezpieczono ponad 150 podrobionych banknotów o nominale 100 zł.

REKLAMA/Advertisement

Zatrzymane osoby to obywatele Gruzji, 3 mężczyzn i kobieta, w wieku od 27 do 30 lat. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. Wczoraj zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej Katowice Południe. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przestawienie zatrzymanym łącznie 7 prokuratorskich zarzutów dot. puszczenia w obieg oraz posiadania fałszywych banknotów. Decyzją Sądu Rejonowego Katowice Wschód wszyscy zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Grozi im do 10 lat więzienia.

Sprawą zajmują się policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Katowice Południe. Śledczy ustalają teraz czy zatrzymane osoby mają związek z innymi podobnymi przestępstwami.

REKLAMA/Advertisement

Foto: Śląsk Policja

za: policja.pl

REKLAMA/Advertisement