Skandal wokół obozu Ravensbrück! “Polska Msza Święta zakłócała oddawanie czci gejom i lesbijkom”

– Byłem dziś w Berlinie na dyskusji podczas której jeden z referentów zwracał się do sali – Drodzy antyfaszyści i antyfaszystki, geje i lesbijki oraz osoby transseksualne. Dawno nie miałem takiego poczucia wykluczenia ale nie zgadniecie czego owa dyskusja dotyczyła. Ale próbujcie – napisał na Twitterze korespondent TVP w Berlinie, Cezary „Trotyl” Gmyz.

REKLAMA/Advertisement

Po pewnym czasie, gdy nikt nie zgadł, dopisał ciąg dalszy.

– Wszyscy jesteście w mylnym błędzie. Chodzi o zawłaszczanie przez polskie nacjonalistyczne ugrupowania prawicowe uroczystości w Ravensbrück. Zakonnice, harcerzy piłkarzy FC Polonia i tym podobnych faszystów (…) Padły zarzuty, że polska Msza Święta zakłócała oddawanie czci gejom i lesbijkom a podczas kadiszu był widoczny ten transparent z cytatem polskich więźniarek idących na śmierć.

REKLAMA/Advertisement

REKLAMA/Advertisement

Temat ten podejmuje dzisiaj dziennik “Neues Deutschland” („Nowe Niemcy”) – organ dawnej partii komunistycznej w NRD (Niemieckiej Socjalistycznej Partii Jedności, Sozialistische Einheitspartei Deutschlands, SED). Obecnie profil ideowy prezentowany przez gazetę jest bliski światopoglądowi partii socjaldemokratycznej Die Linke, do której należy część udziałów dziennika.

W obozie KL Ravensbrück więziono również kobiety-żołnierki NSZ, dlatego na kwietniowych obchodach wyzwolenia obozu pojawiają się również narodowcy (jak np. w zeszłym roku). Budzi to gniew m.in. Ilse Eschebach – dyrektor Muzeum KL Ravensbrück, która niedawno oświadczyła w rozmowie z dziennikiem “Frankfurter Allgemeine Zeitung”, że Narodowe Siły Zbrojne były ,,antysemicką prawicową organizacją”, która ,,częściowo walczyła po stronie Niemców” a Polacy usiłują „zdominować” obchody wspomnieniowe.

Te narrację podtrzymuje dzisiaj “Neues Deutschland”, która pisze o obawach lesbijek i komunistek widzących na uroczystościach młodych Polaków “z przekreślonym młotem i sierpem jako motywem na klatce piersiowej”.

– Poczułam się zagrożona – mówi rozmówczyni gazety, twierdząc że salwowała się ucieczką.

NSZ określa się jako organizację antykomunistyczną i antysemicką a w dodatku oskarża się je o… udział w pogromie kieleckim w 1946 r. Lewicowy dziennik twierdzi, że żołnierze NSZ “podczas powstania warszawskiego w 1944 r. Narodowe Siły Zbrojne walczyli z Niemcami, ale także zaatakowali Żydów w szeregach Armii Krajowej”!

Przez obóz przeszło 132 tysiące kobiet i dzieci, z których zginęło około 92 tysiące. Liczbę Polek szacuje się na ok. 40 tysięcy, z tego przeżyło 8 tys. Wiele Polek trafiło tu po Powstaniu Warszawskim. Więźniarkami Ravensbrück były zarówno liczne więźniarki polityczne (m.in. Polki, Niemki, Serbołużyczanki), jak i Żydówki, Sinti, Cyganki, Świadkowie Jehowy, a także lesbijki i prostytutki.

za: neues-deutschland.de