SKANDAL! Obywatele RP murem za ochroniarzem, który wyzywał dziennikarzy i nakłaniał do ich bicia [WIDEO]

Obywatele RP stanęli murem za agresywnym ochroniarzem, który osłania ich różnego rodzaju manifestacje.

Paweł Kasprzak, lider Obywateli RP, znany z organizacji prowokacji podczas legalnych demonstracji takich jak miesięcznice smoleńskie czy Marsze Niepodległości, postanowił stanąć w obronie cżłowieka, który zwyzywał pod Sejmem dziennikarkę programu “W tyle wizji”, a kamerzyście jej towarzyszącemu groził połamaniem rąk. (Więcej: “Obrońca demokracji” do kamerzysty: “Łapy ci połamiemy!” . To ten sam, który kilka miesięcy temu nakłaniał do pobica dziennikarza TVP Info [WIDEO])

Całe zajście miało miejsce w ostatni piątek pod Sejmem, gdzie zgromadzili się tzw. obrońcy demokracji. Co ciekawe, w obronie atakowanej dziennikarki wystąpiła jedynie kobieta, uczestniczka protestu. Całej sytuacji zaś przyglądał się Bartosz Kramek z Fundacji Otwarty Dialog, który nie reagował, kiedy ochroniarz ubliżał dziennikarce .

To nie pierwsze agresywne zachowanie wobec dziennikarza ze strony tego samego człowieka, który prowadzi w Łodzi firmę ochroniarską Farmazon. 10 lipca, podczas tzw. kontrmiesięcznicy organizowanej przez Obywateli RP, nawoływał do pobicia dziennikarza TVP Info, Michała Rachonia.
– Jebnij go! – krzyczał wulgarnie do człowieka, który był najbliżej dziennikarza i go popychał.

Paweł Kasprzak za tamto zachowanie osób atakujących Rachonia (dziennikarz był szarpany, popychany, kopany) przepraszał, tak samo jak przeprasza teraz za słowa jakie padły pod adresem dziennikarki.

– Te słowa nie powinny byłby paść. Padły pomimo, że usiłowałem powstrzymać tego człowieka, który z nami współpracuje od wielu, wielu miesięcy, i któremu sporo zawdzięczamy. To nie jest to uczestnik naszego ruchu – powiedział Kasprzak. Jednocześnie jednak stanął w obronie agresora:
– Ta nikczemna kampania propagandowa, która go spotkała, tym się między innymi charakteryzuje, że został zidentyfikowany z imienia i nazwiska i mamy przekonanie, że to jest początek nagonki na tego człowieka.

Okazuje się więc, że bandyckie zachowania są nie tylko tolerowane w środowisku jakim są Obywatele RP, ale nawet usprawiedliwiane. Z napastnika, osoby agresywnej robi się wręcz ofiarę. Paweł Kasprzak zaoferował wręcz pomoc ochroniarzowi, którego zachowanie wg niego było przejawem jedynie frustracji.

Tymczasem chyba nieprzypadkiem ten agresywny mężczyzna ma zdjęcia nie tylko z takimi znanymi osobistościami jak Bronisław Komorowski czy jego żona Anna Komorowska. Z Mają Ostaszewską czy Zbigniewem Hołdysem. Ale również ma fotkę z esbekiem pułkownikiem Lesiakiem, który również robił za ochroniarza manifestacji Obywateli RP. W tym tej słynnej na której doszło do “zatrzymania” Frasyniuka i na której był atakowany Rachoń.

REKLAMA/Advertisement

Źródło: WP.pl

REKLAMA/Advertisement

REKLAMA/Advertisement