REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Skalski: Adam Andruszkiewicz to opozycyjny obrońca PiS-u [WIDEO]

800

O tzw. koncesjonowanych narodowcach mówił w rozmowie z Konradem Smuniewskim w studiu Mediów Narodowych publicysta portalu Kresy.pl Marcin Skalski.

– W 2016 r. w wypowiedzi dla portalu Kresy.pl Adam Andruszkiewicz obiecywał np., że powstanie audyt z działalności Telewizji Biełsat, co wymagało dużej dozy profesjonalizmu i włożonej w to ciężkiej pracy z racji olbrzymiej ilości materiału do przeanalizowania. Jednak nic takiego do dzisiaj nie powstało. W związku z tym można powiedzieć, że Andruszkiewicz elektorat kresowy oszukał – ocenił Skalski.

– Mamy sprawę Białorusi, jego głosowań w Sejmie, przyznawanie pieniędzy na cmentarze żydowskie. Polityka, którą prowadzi Adam Andruszkiewicz jest bardziej PiS-owska od prowadzonej przez PiS. Co to znaczy? – zapytał prowadzący. – Chodzi on cały czas do TVP Info i mówi o tym, jakie to złe są Platforma i Nowoczesna. Ale przecież osoba, będąca teoretycznie w opozycji a nie punktująca poczynań rządu, stawia siebie w pozycji koncesjonowanego narodowca. Myślę, że bardziej były samodzielne od Andruszkiewicza Zjednoczenie Patriotyczne “Grunwald” czy PAX, gdy on mówi np. że atak na premiera Morawieckiego to atak na Polskę itd. Nie miał ani jednego krytycznego głosu wobec PiS, a powinien – uchodząc za narodowca – kierować się interesem narodowym.

Reklama / Advertisement

Reklama / Advertisement