Dr Warner: Skąd w islamie bierze się upośledzenie umysłowe oraz niski iloraz inteligencji? [WIDEO]

In this picture taken Saturday, June 4, 2011, Malaysian Muslim Ishak Md Nor, second from right, 40, and his two wives, Aishah Abdul Ghafar, left, 40, and Afiratul Abidah Mohd Hanan, 25, who are members of the "Obedient Wife Club," pose with their children after the club's launch in Kuala Lumpur, Malaysia. A Malaysian Muslim group has launched the "Obedient Wives Club" to teach women to be submissive and keep their spouses happy in the bedroom as a cure to social ills. (AP Photo)

Kazirodztwo to zachowania seksualne pomiędzy krewnymi, które są zakazane w wielu krajach. Kazirodztwo zaliczane jest najczęściej do patologii seksualnych. U większości społeczeństw jest to zachowanie najbardziej potępiane, jednak istnieją kultury, które w pełni akceptują związki kazirodcze. Jedna z nich to kultura islamska.

Sura An-Nisa, fragment Koranu uznawanego przez muzułmanów za bezpośrednie słowa Boga skierowane do Mahometa, precyzuje, z którymi kobietami wolno się żenić mężczyznom wedle islamu:

REKLAMA/Advertisement

– Nie żeńcie się z niewiastami, które były żonami ojców waszych, jest to występek, jest tu ścieżka do zguby; lecz jeśli się złe stanie, zachowaj twą niewiastę. Nie wolno wam żenić się: z matką, z waszymi córkami, siostrami, synowicami, mamkami, ich córkami, z matkami żon waszych, z córkami niewiast, którymi się opiekujecie, chybabyście nigdy nie mieszkali z ich matkami. Nie będziesz także pojmował: twoich pasierbic, ani dwie żyjące siostry; jeżeli występek popełniony. (4:26-27)

Jednak niekoniecznie jest tak w rzeczywistosci.

REKLAMA/Advertisement

 

REKLAMA/Advertisement