Siostrzenica Marine Le Pen o BLM: Nie muszę przepraszać ani jako biała, ani Francuzka, ponieważ…

Marion Maréchal, wnuczka założyciela Frontu Narodowego Jean-Marie Le Pena i siostrzenica przewodniczącej Zgromadzenia Narodowego Marine Le Pen, niedawno potępiła działaczy Black Lives Matter za „zbezczeszczenie pamięci naszych przodków” i „plucie na naszą historię”.

W tym tygodniu w filmie opublikowanym w mediach społecznościowych Marechal mówiła szczegółowo o BLM a także o protestach, zamieszkach i grabieżach, które wybuchły w krajach zachodnich w odpowiedzi na śmierć George’a Floyda i Adamy Traoré (ten francuski Murzyn miał być ofiarą policji francuskiej).

REKLAMA/Advertisement

– Nie muszę przepraszać ani jako biała, ani Francuzka – powiedziała Maréchal w filmie opublikowanym na Facebooku. – Możecie zobaczyć, do czego zostaliśmy zredukowani, poprzez konieczność pozycjonowania się w ten sposób. Nie muszę przepraszać za śmierć przestępcy, Adamy Traoré, przypadkową śmierć, która nastąpiła po aresztowaniu niezwiązanym z jego kolorem skóry, ale za przestępstwa, które popełnił. Nie muszę przepraszać, ponieważ nikogo nie skolonizowałam… Nie zniewoliłam podobnie, jak wszystkie te grupy polityczne i działacze polityczni nigdy nie byli skolonizowani ani zniewoleni.

– Znieważają pamięć naszych przodków, plują na naszą historię, usuwają nasze dziedzictwo i niszczą nasze pomniki – powiedziała, dodając, że „to, co przygotowuje się za tą propagandą, jest przerażające”.

REKLAMA/Advertisement

Mon coup de sang sur l’affaire Floyd et Traoré. Ce qui se prépare derrière cette propagande et cette volonté de…

Gepostet von Marion Maréchal am Mittwoch, 10. Juni 2020