Siostrzenica Marine Le Pen o BLM: Nie muszę przepraszać ani jako biała, ani Francuzka, ponieważ…

Marion Maréchal, wnuczka założyciela Frontu Narodowego Jean-Marie Le Pena i siostrzenica przewodniczącej Zgromadzenia Narodowego Marine Le Pen, niedawno potępiła działaczy Black Lives Matter za “zbezczeszczenie pamięci naszych przodków” i “plucie na naszą historię”.

W tym tygodniu w filmie opublikowanym w mediach społecznościowych Marechal mówiła szczegółowo o BLM a także o protestach, zamieszkach i grabieżach, które wybuchły w krajach zachodnich w odpowiedzi na śmierć George’a Floyda i Adamy Traoré (ten francuski Murzyn miał być ofiarą policji francuskiej).

– Nie muszę przepraszać ani jako biała, ani Francuzka – powiedziała Maréchal w filmie opublikowanym na Facebooku. – Możecie zobaczyć, do czego zostaliśmy zredukowani, poprzez konieczność pozycjonowania się w ten sposób. Nie muszę przepraszać za śmierć przestępcy, Adamy Traoré, przypadkową śmierć, która nastąpiła po aresztowaniu niezwiązanym z jego kolorem skóry, ale za przestępstwa, które popełnił. Nie muszę przepraszać, ponieważ nikogo nie skolonizowałam. Nie zniewoliłam podobnie, jak wszystkie te grupy polityczne i działacze polityczni nigdy nie byli skolonizowani ani zniewoleni.

– Znieważają pamięć naszych przodków, plują na naszą historię, usuwają nasze dziedzictwo i niszczą nasze pomniki – powiedziała, dodając, że “to, co przygotowuje się za tą propagandą, jest przerażające”.

Mon coup de sang sur l’affaire Floyd et Traoré. Ce qui se prépare derriere cette propagande et cette volonté de…

Gepostet von Marion Maréchal am Mittwoch, 10. Juni 2020

REKLAMA/Advertisement

REKLAMA/Advertisement