REKLAMA

REKLAMA

Siewiereniuk-Maciorowska: Gaweł – na tropie faszyzmu w swojej celi [WIDEO]

449

Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska, białostocka społeczniczka i konsultant w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, redaktor portalu Dzień Dobry Białystok komentowała w wideorozmowie ze studiem Mediów Narodowych sprawę wyroku skazującego Rafała G. na karę 2 lat więzienia za liczne oszustwa.

– Z wyłudzanych dotacji i pożyczek oskarżony uczynił sobie wygodne życie. Prowadzona przez niego działalność gospodarcza była pasmem niespłaconych długów. Przestępstwa, których dopuszczał się oskarżony, nie mogą spotkać się pobłażliwym traktowaniem. Dysponowanie środkami publicznymi wymaga przejrzystości i uczciwości. Tworzył on pozory działalności pro publico bono, a pożyczki i dotacje przyznawane na finansowanie projektów obywatelskich przeznaczał na własne cele – to fragment uzasadnienia wyroku sędzi Aliny Kamińskiej.

REKLAMA

Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska od dawna informowała o nadużyciach ze strony działacza OMZRiK.

– To przede wszystkim przestępstwa gospodarcze. Sąd nawet nie przedstawił publicznie wszystkich zarzutów, bo jak zaznaczyła sędzia-sprawozdawca to było kilkadziesiąt stron, ale były to: niepłacenie za towary, nierozliczanie się z kontrahentami, wyłudzenia i kradzieże np. kradzieże z banku – wyjaśniała rozmówczyni Mediów Narodowych.

REKLAMA

REKLAMA