Sierpniowa konferencja wolnościowa w Krakowie

Podobno nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria. Przynajmniej tak właśnie uważają teoretycy. Warto testować przydatność utartych powiedzeń. Jednym ze sposobów może być zrobienie wydarzenia dla teoretyków, praktyków i tych, którzy są gdzieś pośrodku. Właśnie taką inicjatywę proponuje Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości, wspólnie z Amerykanami z Liberty International zapraszając na konferencję poświęconą teorii i praktyce wolności.

Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości to polska organizacja stawiająca sobie za cel promocję wartości zawartych w swojej nazwie. Realizuje to poprzez projekty edukacyjne kształcące studentów oraz projekty filmowe. Wśród nich znalazł się pełnometrażowy film dokumentalny “Zapomniani. Historia krakowskiej szkoły ekonomicznej”, który opowiadał historię przedwojennych polskich ekonomistów. Liberty International to organizacja która od wielu lat organizuje wydarzenia związane z promocją odpowiedzialnej polityki fiskalnej, poszanowaniem wolności obywatelskich i zrozumieniem przedsiębiorczości.

REKLAMA/Advertisement

Bliski profil ideowy dwóch organizatorów pozwala na współpracę. Jej efektem będzie konferencja, która odbędzie się w dniach 12-16.08 w Krakowie. Wydarzenie jest pomyślane jako międzynarodowe, wśród mówców będą już potwierdzeni teoretycy i praktycy zajmujący się ideą wolności z USA, Brazylii, Japonii, ale też oczywiście z Polski. Na krajową reprezentację złożą się między innymi dr Mariusz Patey z Instytutu im. Romana Rybarskiego i Karol Skorek ze Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Rolników Swojak. Amerykanów będą reprezentować między innymi James W. Lark III z University of Wirginia i Lawrence W. Reed, prezes Foundation of Economic Education, który w latach 80. wspierał polską opozycję antykomunistyczną. W sumie zaproszonych mówców będzie około trzydziestu, a sama konferencja jest przygotowywana na przyjęcie ponad stu uczestników. Będzie to dobre miejsce na poszerzenie znajomości i znalezienie partnerów do przyszłych, wspólnie realizowanych celów, czy to biznesowych, czy tych związanych z sektorem pozarządowym.

Koalicyjność projektu przejawia się także w doborze partnerów wydarzenia. Wśród już potwierdzonych są Polsko-Amerykańska Fundacja Rozwoju Ekonomicznego PAFERE oraz Instytut im. Romana Rybarskiego. Kolejne organizacje będą z czasem dodawane do listy. Informacje i zapisy o konferencji można znaleźć na stronie: conference.fundacjawip.org

REKLAMA/Advertisement