Siemioniak: PO głosowała przeciw ks. Isakowiczowi-Zaleskiemu w komisji ds. pedofilii, bo jest on “antyukraiński”

– Mam ogromne wątpliwości co do osoby księdza w związku z jego poglądami na otoczenie międzynarodowe Polski, dzielenie Polaków i Ukraińców. Dla mnie to przesądzające – powiedział dzisiaj w programie Wirtualnej Polski “Tłit”. wiceprzewodniczący PO Tomasz Siemoniak. – Bardzo wiele anty-ukraińskich wypowiedzi księdza pamiętam.

Kandydatura ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego do komisji ds. pedofilii przepadła w sejmowym głosowaniu a przeciw kandydaturze m.in. był klub Platformy Obywatelskiej. Wg opinii Siemioniaka kapłan “dzieli Polaków i Ukraińców”.

– Ale z walką z pedofilią to nie ma nic wspólnego – zauważył przytomnie redaktor.

– Uważam, że to nie jest tak, że można być w jednym obszarze okej, a w drugim przekraczać absolutnie granice. Ja z całym przekonaniem zagłosowałem, jesteśmy w wolnym kraju, [ks. Isakowicz-Zaleski-red.] może głosić dowolne poglądy zgodnie z prawem, natomiast autoryzacja przez państwo to zupełnie coś innego i tutaj nasz klub właśnie w takim duchu głosował – kontynuował niezrażony Siemioniak.

Duchowny odniósł się do tych słów na Twitterze.

– Kolejny absurd polityczny. Wiceszef Platformy Obywatelskiej twierdzi, że nie nadaję się do komisji ds. walki z pedofilią, bo mam – uwaga! – niewłaściwe poglądy ws. #Polska-#Ukraina. Chodzi o pamięć o ofiarach #ludobójstwa na #Kresy. Bareja z Mrożkiem się kłaniają! – napisał ksiądz.

REKLAMA/Advertisement