Siedziba firmy, która stworzyła dla Netflixa serial o homoseksualnym Jezusie obrzucona koktajlami Mołotowa [WIDEO]

Przeszło dwa miliony osób, w większości Brazylijczyków, podpisało się pod petycją w sprawie serialu “Pierwsze kuszenie Chrystusa” stworzonego dla Netflixa przez brazylijską grupę komediową Porta dos Fundos, w którym pokazano Jezusa jako homoseksualistę, który zabiera swojego chłopaka na spotkanie z rodziną. 

Jak poinformowały brazylijskie media, w Wigilię siedziba Porta dos Fundos została obrzucona koktajlami Mołotowa. Policja prowadzi dochodzenie w sprawie zamachu bombowego na biuro w Rio de Janeiro. Do ataku przyznała się nieznana dotąd grupa o nazwie Ludowa Nacjonalistyczna Komenda Powstańcza Wielkiej Brazylijskiej Rodziny Integralistów (Comando de Insurgencia Popular Nacionalista da Grande Família Integralista Brasileira).

Brazylijski integralizm był inspirowanym włoskim faszyzmem ruchem politycznym, utworzonym w kwietniu 1933 roku. Założony był i prowadzony przez Plínio Salgado. Tak samo jak Mussolini, Salgado nie pochwalał rasizmu (brazylijscy integraliści mieli nawet hasło: “Unia wszystkich ras i wszystkich ludzi.”). Jego partia nazywała się Açao Integralista Brasileira (AIB, Brazylijska Akcja Integralistyczna).

Wideo krążące w Internecie pokazuje członków grupy przyznających, że jest odpowiedzialna za atak. Oświadczenie, czytane cyfrowo zamaskowanym głosem, krytykuje Netflix i opisuje film jako bluźnierczy.

Nikt nie ucierpiał podczas incydentu, który zdarzył się we wczesnych godzinach rannych.