Senator PO: “Po naszej stronie nigdy nie było wrogości do Marszu Niepodległości” [WIDEO]

Ostatnie dni obfitują w zaskakujące deklaracje. Ale chyba na razie przebił wszystkie Kazimierz Kleina w programie “Gość Wiadomości” w TVP. Senator Platformy Obywatelskiej zasiada w Izbie nieprzerwanie od 2007 r.

– Po naszej stronie nigdy nie było wrogości do Marszu Niepodległości – wypalił polityk PO.

Tę wypowiedź dzisiaj wieczorem skomentował szef Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz w programie Minęła 20 TVP Info.

– Myślałem, że to jakiś program satyryczny. Oczywiście ta ekipa polityczna zawsze atakowała Marsz Niepodległości. Przypomnę, że w latach 2011-2015 na manifestantów była napuszczana policja. Dochodziło do gazowania, pałowania kobiet, dzieci, starców, weteranów. W 2011 r. byli przywożeni z Niemiec Antifiarze, lewackie bojówki po prostu, bijące Polaków, polskich patriotów – przypominał Bąkiewicz. – Mówienie takich rzeczy jest po prostu żenujące. Widać, że na potrzeby polityczne możemy dowolnie zmieniać zdanie i kłamać, jak chcemy. 

– Słyszałem pana Budkę mówiącego, że w Marszu Niepodległości idą patrioci i sam marsz jest patriotyczny. Zostaje tylko się uśmiechnąć, bo to jest zwykłe szyderstwo z tych wszystkich, których latami obrażali i stygmatyzowali, nazywając naziolami, kibolami – dodał.