REKLAMA

REKLAMA

Sekretarz rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa: Ukraina może utracić swoją państwowość!

313

– Władze Kijowa robią wszystko, by podzielić Ukrainę, realizując scenariusz Zachodu, by poróżnić Ukrainę z Rosją, ignorując interesy własnego narodu – powiedział Nikołaj Patruszew, rosyjski generał armii, od niemal 11 lat sekretarz Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej.

Patruszew jest absolwentem Leningradzkiego Instytutu Budowy Okrętów z tytułem inżyniera– mechanika. Potem uzyskał tytuł doktora nauk prawnych. Ukończył Wyższe Kursy KGB, pracował w KGB a potem w jej następczyni – FSB.

REKLAMA

– Kontynuacja takiej polityki przez władze w Kijowie może przyczynić się do utraty państwowości Ukrainy – powiedział w wywiadzie dla “Rossijskoj Gaziety”.

– W rezultacie kraj de facto podzielił się: ludność zachodnich regionów nie ufa tym zamieszkałych w południowo-wschodnich, uważając ich za zwolenników” rosyjskiego świata “. W południowych i wschodnich regionach władza Kijowa jest w dużej mierze zapewniona kosztem moralnej i fizycznej presji wywieranej na miejscową ludność przez radykalnych nacjonalistów – dodał Patruszew. – Z tego powodu nasilają się nastroje antyrządowe w wyżej wymienionych regionach, a podział zaostrza się w wyniku konfliktu między Kościołami.

za: tass.com

REKLAMA

REKLAMA