REKLAMA

REKLAMA

Sekielski: Jeśli ktoś mi przetnie opony to się wkurzę i przyniesie to odwrotny skutek od zamierzonego

804

Tomasz Sekielski od dłuższego czasu robi szum wokół siebie w związku z “ważnym problemem społecznym” jakim jest według niego pedofilia w Kościele. W rozmowie z Wirtualnymi Mediami Sekielski pochwalił się, że na film poprzez Patronite.pl zebrał już z prywatnych datków ćwierć miliona złotych. Dzięki temu jest niezależny, nikt nie może na niego naciskać i nikt go nie może zwolnić.

Film dokumentalny, który zamierza zrobić Sekielski, jak mówi sam dziennikarz ma pokazywać ofiary molestowane przez księży, jak to wpłynęło na ich życie, życie ich bliskich, jak również żyją obecnie. Nie jest to specjalnie oryginalny pomysł, gdyż podobny dokument “Pod opieką pedofilów” dotyczący wykorzystywania seksualnego nieletnich został nakręcony kilka lat temu w Stanach Zjednoczonych. W filmie tym pokazano dwójkę dorosłych już osób, które były wykorzystywane seksualnie przez nauczycieli i trenera. I dokładnie pokazano tam to co chce zamierza zrobić Sekielski, czyli pokazano w jaki sposób wpłynęło to na życie tych ludzi i jak żyją obecnie.

REKLAMA

Sekielski liczy, że film wywoła jeszcze większe zainteresowanie niż “Kler”. Zresztą film Smarzowskiego, jak uważa Sekielski, przyczyni się również do tego, że zbiórka na jego film jeszcze bardziej przyspieszy.

– Spodziewam się, że to, co ma się wydarzyć, wydarzy się dopiero po filmie. Przeciwnicy produkcji rzucą się na nas dopiero wtedy. Tym bardziej, że w tym filmie jako bohaterowie negatywni pojawią się także kościelne “autorytety”, księża których nazwiska są dobrze znane opinii publicznej – mówi Sekielski w rozmowie z Wirtualnymi Mediami.

Sekielski został zapytany również czy nie boi się jakichś pogróżek pod swoim adresem. Dziennikarz odpowiedział:
– Gdyby doszło do sytuacji typu przebijanie opon czy wysyłanie pogróżek – wkurzyłbym się, a to przyniesie odwrotny efekt. Tym bardziej zrobię coś, co ktoś chciałby zablokować lub zakazać. Uprzedzam, że pogróżki przyniosą odwrotny efekt od zamierzonego

Źródło: WirtualneMedia.pl
Foto: screen Youtube/Sekielski

REKLAMA

Cejrowski: Wśród homoseksualistów jest dużo więcej pedofilów niż wśród reszty ludzi

REKLAMA