Sejmowy zespół ds. legalizacji marihuany: 10 parlamentarzystów z Lewicy i 1 z Konfederacji

Lewica już wcześniej zapowiedziała utworzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Legalizacji Marihuany. Wiceszeprzewodnicząca klubu Lewicy Beata Maciejewska, złożyła w tej sprawie wniosek do marszałek Sejmu, ogłaszając , że celem zespołu będzie opracowanie projektu znoszącego kary za posiadanie marihuany na własny użytek.

Zespół rozpoczyna prace dzisiaj a w jego składze znajduje się 11 parlamentarzystów z Lewicy i 1 z Konfederacji. Są to: Marcelina Zawisza, Joanna Scheuring-Wielgus, Andrzej Rozenek, Krzysztof Śmiszek, Beata Maciejewska, Monika Pawłowska, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, Małgorzata Prokop-Paczkowska, Adrian Zandberg, Paulina Matysiak oraz Dobromir Sośnierz.

REKLAMA/Advertisement

– Chciałabym wiedzieć jakie są skutki ekonomiczne, społeczne i zdrowotne (legalizacji marihuany), żebyśmy mieli to zdiagnozowane i żebyśmy mogli ludziom o tym mówić. Nie zależy mi na tym, żeby od razu położyć na stole projekt ustawy, ale żeby rozpocząć debatę – powiedziała PAP Maciejewska. – Mam nadzieję, że będą też inne ugrupowania. Liczę na progresywnych posłów i takich, którzy chcą rozmawiać o tym, co dotychczas było w sferze tabu.

Na powiększenie zespołu liczy też przedstawiciel Konfederacji.

REKLAMA/Advertisement

— Ta wolnościowa frakcja Konfederacji jest za legalizacją nie tylko marihuany, ale wszelkich substancji, których ludzie chcą używać. Uważamy, że „mój brzuch, moja sprawa” tzn. że każdy może jeść, pić zażywać to, co mu się podoba – jego zdrowie, jego ciało i każdy ma prawo swoim ciałem dowolnie dysponować — stwierdził Sośnierz, dodając że będzie zachęcał innych posłów Konfederacji do zapisania się do zespołu.

— Myślę, że tam się więcej osób zapisze i nie będę jedynym rodzynkiem jak w zespole ds. równouprawnienia społeczności LGBT — oświadczył.