REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Seehofer stawia warunki i daje Merkel dwa tygodnie! Chce zaostrzenia polityki imigracyjnej.

741

Nie ustają napięcia pomiędzy szefem niemieckiego MSW i liderem bawarskiej CSU Horstem Seehoferem i kanclerz Angelą Merkel. Kierownictwo partii z Bawarii zdecydowało dzisiaj, że daje szefowej rządu dwa tygodnie na to, aby wyraziła zgodę na forsowane przez CSU i Seehofera postulaty zaostrzenia polityki imigracyjnej.

W odpowiedzi na ruch CSU Angela Merkel zwołała w trybie pilnym spotkanie najważniejszych polityków CSU. Na ten moment nie wiadomo nic o decyzji i ruchu, jaki wykona ugrupowanie kanclerz wobec CSU. Partia Seehofera chce przede wszystkim odsyłania z Niemiec imigrantów, którzy zarejestrowani byli w innych krajach Unii Europejskiej, a to stanowczo odrzuca Merkel.

Horst Seehofer napisał we “Frankfurter Allgemeine Zeitung”, że “stawką jest jedność Europy i spójność Niemiec” tym samym sugerując możliwość ewentualnego wybicia się na samodzielność Bawarii. Szef CSU liczy jednak, że sprawę tę da się ciągle rozwiązać. Zarzuca on kanclerz Merkel kompletny brak woli do osiągnięcia kompromisu i upór. “Welt am Sonntag” cytuje słowa szefa MSW o Angeli Merkel: “Już dłużej nie mogę pracować z tą kobietą”.

Reklama / Advertisement

Kryzys pomiędzy CDU a CSU będą próbowały wykorzystać partie opozycyjne, takie jak Zieloni czy FDP. Kathrin Goering-Eckhardt z Zielonych zapowiedziała już, że jej ugrupowanie gotowe jest do współrządzenia: „Jeżeli obecny rząd upadnie, to jesteśmy gotowi rozmawiać o udziale w koalicji”.

Kryzys na szczytach władz w Berlinie trwa w najlepsze i pokazuje, że kanclerz Angela Merkel ciągle musi zmagać się ze skutkami swojej decyzji z 2015 roku, kiedy zaprosiła do Niemiec ponad milion islamskich imigrantów. Wywołało to bardzo poważne konsekwencje społeczne, a szefowa rządu nadal nie ma zamiaru zmieniać swojej postawy i brnie w politykę multikulti. Czy upór Merkel skończy się upadkiem koalicji z CSU?

za: tvp.info

Reklama / Advertisement

Reklama / Advertisement