REKLAMA

Reklama

Seehofer chce zaostrzenia przepisów o deportacjach. To efekt ostatniego ataku imigrantów na przechodniów.

512

Minister spraw wewnętrznych Niemiec Horst Seehofer chce zaostrzenia przepisów dla imigrantów, którzy ubiegają się o azyl w Niemczech. Szef MSW w Berlinie wyraził takie stanowisko po bulwersującym ataku pijanych imigrantów na przechodniów w Ambergu w Bawarii.

– Wydarzenia w Amberg bardzo mną wstrząsnęły. To brutalne ekscesy, których nie możemy tolerować – mówi Seehofer w wywiadzie dla dziennika “Bild”. Chodzi tutaj o wydarzenia, jakie miały miejsce 29 grudnia; czterej agresywni imigranci w wieku 17-19 lat atakowali przechodniów. 12 osób doznało obrażeń, na szczęście większość z nich lekkich.

REKLAMA

– Kiedy imigranci ubiegający się o azyl popełniają wykroczenia z zastosowaniem przemocy, muszą opuścić nasz kraj. A jeśli obowiązujące prawo jest niewystarczające, to trzeba je zmienić – zaznaczył szef MSW. Potwierdził on doniesienia, że wkrótce przedstawi rządowi projekty nowelizacji przepisów w tej kwestii.

Sprawę ataku na przechodniów w Ambergu poruszył także Rainer Wendt – przewodniczący związku zawodowego policjantów. Domaga się on od rządu Angeli Merkel zajęcia stanowiska w tej sprawie i podkreśla, że imigranci żywią pogardę wobec państwa.

Reklama

– Nie można mówić o „nagonce” tylko wtedy, gdy chodzi o prawicowych ekstremistów. (…) Zawsze twierdzi się, że motywy sprawców są nieznane. (…) Podaję motyw: głęboka pogarda dla naszego państwa i ludzi, którzy tu żyją. (…)– Tych czterech sprawców może wyjść na wolność, dopiero wtedy, kiedy znajdą się z powrotem w swojej ojczyźnie – komentował.

za: dw.com.pl

REKLAMA