Sędzia przeklejała metki w sklepie. Jest akt oskarżenia ws. oszustwa.

Do sądu wpłynął akt oskarżenia skierowany przez Prokuraturę Krajową ws. oszustwa, którego miała dopuścić się sędzia Sądu Okręgowego w Szczecinie Wiesława B.-M. Została ona przyłapana w hipermarkecie na przeklejaniu cen przewodników turystycznych.

Prokurator wydziału spraw wewnętrznych Prokuratury Krajowej skierował w tej sprawie akt oskarżenia do Sądu Rejonowego Szczecin Prawobrzeże i Zachód VII zamiejscowy Wydział Karny w Policach – informują dzisiaj służby prasowe Prokuratury Krajowej.

REKLAMA/Advertisement

Do wydarzeń z udziałem sędzi doszło 23 czerwca 2017 roku w jednym hipermarketów pod Szczecinem. Zdaniem prokuratury, nakleiła ona ceny w wysokości 4,99 zł za sztukę na trzy przewodniki turystyczne, które w rzeczywistości kosztowały 14,99 zł. Następnie kobieta w kasie zapłaciła zaniżoną cenę, a wszystko zarejestrowały kamery monitoringu.

Śledczy informują, że wykluczono działanie w warunkach wyłączonej czy ograniczonej poczytalności. Za ten czyn, kwalifikowany w 286 art. par. 1 kodeksu karnego grozi jej do 8 lat więzienia. Zarzuty były możliwe po tym, jak prokurator wydziału spraw wewnętrznych Prokuratury Krajowej wnioskował o pociągnięcie jej do odpowiedzialności karnej.

REKLAMA/Advertisement

Ta procedura jest konieczna, bo zgodnie z prawem o ustroju sądów powszechnych sędziego nie można pociągnąć do odpowiedzialności karnej bez zezwolenia sądu dyscyplinarnego. Sąd Apelacyjny – Sąd Dyscyplinarny w Łodzi w sierpniu 2017 roku pozwolił na pociągnięcie sędzi do odpowiedzialności karnej i umożliwił postawienie jej zarzutów. Decyzja ta została też podtrzymana przez Sąd Najwyższy.

za: polsatnews.pl

REKLAMA/Advertisement