Scheuring-Wielgus: Symbole nazistowskie, faszystowskie, przemoc… Dobrze, że Marsz Niepodległości został zakazany przez Rafała Trzaskowskiego

– Używanie materiałów wybuchowych, symbole nazistowskie, faszystowskie; to były takie elementy, przemoc, agresja osób, które uczestniczą w tym marszu – stwierdziła dzisiaj na antenie Radia ZET posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus, przekonując że można to było zobaczyć podczas Marszów Niepodległości.

– W końcu Rafał Trzaskowski poszedł po rozum do głowy. On powinien tych marszów zakazać już w poprzednich latach. Ja byłam na tych marszach co roku, przez ostatnie pięć lat i wystarczyło pozbierać informacje i zobaczyć co się tam dzieje – kontynuowała.  – Rafał Trzaskowski miał szansę, żeby te marsze powstrzymać albo chociażby przerwać. Jest mnóstwo materiałów, zdjęć, które czarno na białym pokazują, że te marsze – tym bardziej w Warszawie – nie powinny się odbywać.

Polityk w wyborach parlamentarnych w 2019 roku została kandydatką do Sejmu w okręgu toruńskim z listy SLD (jako bezpartyjna przedstawicielka Wiosny w ramach porozumienia Lewica). Uzyskała mandat posłanki IX kadencji, otrzymując 26 092 głosy.

REKLAMA/Advertisement