REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Schetyna: Gdy PO odsunie PiS od władzy, zaproponuje dołączenie Polski do strefy euro

1455

– Dla Platformy Obywatelskiej dołączenie Polski do strefy euro jest ważnym celem. Po tym, jak odsuniemy od władzy populistów, zaoferujemy polskim obywatelom plan dołączenia do obszaru wspólnej waluty – taki zaskakujący sposób na pozyskanie elektoratu zaprezentował wczoraj szef Platformy Obywatelskiej, Grzegorz Schetyna.

Słowa te padły na przeprowadzanym w dniach 7-8 listopada kongresie Europejskiej Partii Ludowej (European People’s Party, EPP) w Helsinkach. EPP to europejska partia polityczna, w skład której wchodzą m.in. PO i PSL.

– Uruchomimy narodową debatę, której celem będzie uzyskanie szerokiej społecznej akceptacji tej decyzji – dodał Schetyna.

Reklama / Advertisement

Tymczasem, jak wykazał sondaż Kantar Public opublikowany w końcu czerwca b.r., zaledwie 14 % badanych jest zdania, że przyjęcie euro przez Polskę. Przeciwników europejskiej waluty jest 46 % a 21 % odpowiedziało, iż nie byłoby to ani dobre, ani złe.

34 % kibicuje wprowadzeniu euro w bliższej lub dalszej przyszłości – w tym 11 % to zwolennicy pośpiesznego jej wprowadzenia (do 5 lat), kolejne 6 % wolałoby nieco odczekać i przyjąć euro za 6 do 10 lat, i wreszcie 14 % chce odwlec ten proces o min. 10 lat.

za: tvp.info

Reklama / Advertisement